I Am a Bounty Hunter
 
Tytuł oryginału: I Am a Bounty Hunter Zobacz też:
Autor: Kerry Milliron Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Jango Fett, Boba Fett
Broń: Pistolet blasterowy WESTAR-34, Karabin blasterowy EE-3
Pojazdy: Patrolowiec typu Firespray, Slave I
Organizacje/Rangi: Mandalorianie
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska
Tłumaczenie: ---
Czas akcji: 22 BBY-4 ABY
Premiera USA: Październik 2002
Premiera PL: ---

Recenzja X-Yuriego Do góry

"I Am a Bounty Hunter" którego autorem jest Kerry Milliron, to 24 stronicowa pozycja przeznaczona dla dzieci. Stąd też trochę ciężko ocenić mi ją, nie łapię się w target, ale mimo wszystko spróbuje : )
"Akcja" książki przedstawiana jest z perspektywy Boby Fetta, opowiada on co bardziej znane (głownie do filmów się ograniczając) fakty ze swojego życia, i ogólnie nakreśla czym jest życie łowcy nagród. Podobało mi się zestawienie faktu że i Boba i Jango złapali w filmach swoje ofiary (Padme/Solo) i w obu przypadkach zostały one uratowane przez przyjaciół, nigdy nie myślałem o tej sytuacji jako o kalce w AotC : )
Można tu znaleźć także encyklopedyczne notki na temat kilku postaci (Pracodawców - Vader, Jabba, Dooku, i Innych Łowców -Zam Wesell, Dengar 4-LOM i Zuckuss, Aurra Sing, Greedo, Bossk i IG-88), podobnie jak historia, zawiera minimum informacji, ale miłym zaskoczeniem było dla mnie nawiązanie w opisie Sing do młodzieżówek Boba Fett, czy w Dengarze do faktu, że uratował on Bobę po jego odwiedzinach u Sarlacca.
"I`ve wasted too much time writing this. Words get you kiled. Action saves your skin" mówi Boba na sam koniec, co stanowi bardzo fajna puentę, a dla mnie możliwość przejścia od opisywania treści, do innych aspektów, takich jak np grafiki. A Grafiki to bardzo silna strona tej publikacji, na każdej stronie jest jedna duża, bądź kilka mniejszych grafik, czasem też stosowane są jako tło dla tekstu, wypełniając calutką stronę. Mamy tutaj prawie wyłącznie filmowe kadry, + dosłownie parę wyglądając na grafiki promocyjne z ataku klonów.
Podsumowując, jako książeczka dla dzieci, jest moim zdaniem idealna, nie posiada błędów, dużo ładnych grafik, jako że nie mam do czego się przyczepić - w swojej kategorii dostaje ode mnie pełne 10/10 : )
Jedyny minus to brak Polskiej wersji, ale jako-tako na jakość samej książeczki nie wpływa, wiec nie będę obniżał oceny przez to ; )
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,660,866 unikalne wizyty