Kultowe Statki i Pojazdy 20
 
Tytuł oryginału: The Official Starships & Vehicles Collection 19 Zobacz też:
Wydawnictwo: DeAgostini Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Jango Fett, Boba Fett
Pojazdy: Patrolowiec typu Firespray, Slave I
Organizacje/Rangi: Mandalorianie
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska
Tłumacz: Marcin Poręba
Ilość stron: 24
Premiera USA: 2009
Premiera PL: 16 Listopada 2011

Recenzja X-Yuriego Do góry

Model:
Model dostajemy w standardowej gablotce, z kartonikiem z wymalowanym tłem wewnątrz, w przypadku Slave`a za tło robi Bespin.
Korpus statku jest metalowy, a działka (u mnie troszkę krzywe względem siebie) oraz skrzydła są elementami plastikowymi. Statek jest dość ładnie pomalowany.
Jak widać, modelem jestem całkowicie usatysfakcjonowany i w przeciwieństwie do większości osób, których opinie czytałem, uważam cenę 35zl za model+gazetę za akceptowalną : )
Gazetka:
Teksty zamieszczone w piśmie kręcą się oczywiście wokół "kultowego modelu", czyli Slave`a, oraz dwóch jego najbardziej znanych właścicieli, Jango i Boby.
Możemy poczytać krótkie bio-notki odnośnie obu Fettów, teksty o tym jak Slave powstał i działał, zarówno jeśli chodzi o jego historię wewnątrz uniwersum SW, jak i tą 'naszą', tzn. tekst (w ramach "za kulisami") o modelach używanych do pokazania Slave'a w filmie, dodatkowo mamy dwa związane z Jango teksty, jeden traktujący ogólnie o mieście Tipoca, a drugi o postaci Ivo Coveneya, odpowiedzialnego za design zbroi Jango + oczywiście standardowe elementy, tj quiz (czemu przy pytaniu o to, kto wymyślił wizerunek Boby jest zdjęcie Jango?), jedna strona 'encyklopedia', z hasłami na G i H, oraz... rozkładówka. Ze Slavem oczywiście.
Teksty ogólnie stoją na wysokim poziomie i są obfite w treść, przekazują informacje z rozmaitych źródeł (młodzieżowej serii książkowej Boba Fett np.), zawierają też informacje, które stanowią dla mnie nowość (nie odnośnie Boby/Jango, ale odnośnie samego Firespraya). Jedynym mankamentem jaki znalazłem jest zdanie, którego za cholerę nie potrafię zrozumieć: "Uczynił tak przed spotkaniem z Mace'm Windu, z którym wcześniej starł się Mistrz Jedi"...
Pod względem graficznym pismo stoi na niezwykle wysokim poziomie, grafiki są dobrane sensownie (pomijając wspomnianego Jango w Quizie) i ze smakiem, uczta dla oczu.

Ogólna ocena całości? Doskonałe wrażenie sprawia całość, dostaję więc 10/10 i znaczek "polecam" ode mnie.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,695,078 unikalne wizyty