Boba Fett: Hunted
 
Tytuł oryginału: Boba Fett: Hunted Zobacz też:
Autor: Elizabeth Hand Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Jango Fett, Boba Fett
Pojazdy: Patrolowiec typu Firespray, Slave I
Organizacje/Rangi: Mandalorianie, Mandalor
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska
Tłumaczenie: ---
Czas akcji: 22 BBY
Premiera USA: Październik 2003
Premiera PL: ---

Recenzja Urthony Do góry

Hunted", tom 4. "Boby Fetta" rozgrywa się w całości na Tatooine. Zgodnie z instrukcją zawartą w książce Jango, Boba udaje się tam, by spotkać się z Jabbą. Zanim to jednak nastąpi natknie się na gang małych złodziei służących tajemniczemu Nemoidianinowi, Gilramosowi Libkathowi oraz łowcę nagród, Durge'a.

Podczas wyścigu podracerów, Boba zjawia się w namiocie Jabby i oświadcza, że przysłał go Jango Fett. Hutt zadaje mu pytanie - jeśli odpowie prawidłowo, zostanie przyjęty na służbę. Pytanie brzmi, kto wygra wyścig. Boba odpowiada, że wygra ten, którego Hutt wytypował na zwycięzcę, jako że kontroluje on wyścigi. Zadowolony Jabba zgodnie z umową zabiera go do pałacu.

Powieść jest ciekawa, aczkolwiek zdaje się, że Tatooine już niemal została wyeksploatowana na wszelkie możliwe sposoby i zaczyna się mimo wszystko nudzić. Podczas czytania niemal czuć wciskający się wszędzie piasek. To jest najpoważniejsza wada książki: planeta jest zwyczajnie już nudna, wydaje się, że czytamy kolejną powieść z czasów Imperium.

Ale "Hunted" ma też swoje plusy: jak zwykle dobrze przedstawiony Jabba, życie na dolnym pokładzie jego barki, walka z Durge w pałacu Jabby, czy też postać Libkatha.
Boba jest sprytny, nie unika walki, ale to właściwie Durge zabija Gilramosa, więc Boba ma czyste ręce. W dowód wykonania zadania, polegającego na zabiciu Nemoidianina, przynosi Jabbie jego mitrę. Jest również wątek rodzinny: przywódczyni gangu złodziei okazuje się córką kucharza Hutta, więc po śmierci Libkatha mamy happy end - ponowne spotkanie ojca z córką.

Podsumowując: powieść dobra i ciekawa, zbliżająca się jednak do końca serii.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,661,395 unikalne wizyty