Dzięki Stwórco
 
Tytuł oryginału: Thank the Maker Zobacz też:
Scenariusz: Ryder Windham Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Boba Fett
Broń: Karabin blasterowy EE-3
Organizacje/Rangi: Mandalorianie
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska, Plecak rakietowy Z6
Rysunki: Kilian Plunkett
Tłumaczenie: Maciej Drewnowski
Czas akcji: 3 ABY
Premiera USA: 20 Grudnia 2000
Premiera PL: 18 grudnia 2008

Recenzja Nomi Do góry

Komiks “Dzięki, stwórco” to dopowiedzenie historii, która zdarzyła się w Epizodzie 5 – „Impreium kontratakuje”, a mianowice historii z pułapką na Rebeliantów na Bespinie. Pokazany jest pomysłodawca zasadzki na Skywalkera i jest to nikt inny, a nasz Mandalorianin – Boba Fett. Nie jest on wprawdzie postacią pierwszoplanową, ale też pełni ważną rolę. W końcu to on był pierwszym łowcą Dartha Vadera. Gdyby scena rozmowy Boby z Vaderem została wprowadzona do filmu, to liczba słów wypowiedzinach w Epizodzie 5 przez Fetta gwałtownie by wzrosła ;)
Głównym wątkiem jest jednak postać C-3PO. Szturmowcy w Mieście w Chmurach pozwolili sobie rozwalić tego robota. Trafił on do Vadera. Wiadomo, że chyba wszyscy zadają sobie pytanie, czy Vader rozpoznał dawnego przyjaciela. Otóż tak, odpowiedź jest zawarta w tym komiksie. Patrząc na głowę 3PO, Vader przypomina sobie jak stworzył robota. I tutaj możemy znaleźć kolejne wyjaśnienie od autora komiksu, jak dokładnie Anakin stwarzał robota.
Rzucił mi się również w oczy kontrast między małym, a dużym Anakinem, który jest dla mnie zdecydowanym plusem komiksu. Mały Annie, który jest zdolny współczuć nawet robotowi i duży Vader, bezwzględny, tworzący pułapkę na własnego syna. Wprawdzie odezwały się w nim wspomnienia, rysunek z Vaderem przyciskającym hełm do głowy robota może wzruszyć... ale te wspomnienia szybko odrzucił i znów zaczął myśleć racjonalnie.
Rysunki, którymi zajął się Kilian Plunkett, są dobrze, a nawet bardzo dobrze wykonane. Jedynym mankamenten jest dla mnie wygląd Shmi, która prezentuje się zdecydowanie za staro.
Podsumowując, komiks w skali dziesięciostopniowej oceniam na 10 ;)
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,652,483 unikalne wizyty