The New Essential Guide to Weapons and Technology
 
Tytuł oryginału: The New Essential Guide to Weapons and Technology Zobacz też:
Autor: Haden Blackman Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Jango Fett
Broń: Pistolet blasterowy WESTAR-34
Organizacje/Rangi: Mandalorianie
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska, Plecak rakietowy Z6
Wojny Mandaloriańskie: Wojny Mandaloriańskie
Ilustracje: Ian Fullwood, Paul Bates, Stuart Wagland, Rob Garrard, Nick Foreman, Phil Lunt, Tim Ball, Sylvain Michaelis
Wydawnictwo: Del Rey
Tłumaczenie: ---
Premiera USA: 26 Październik 2004
Premiera PL: ---

Recenzja X-Yuriego Do góry

New Essential Guide to Weapons and Technology jest pierwszym 'NEW Essentialem" ktorego przeczytałem caluteńkiego, od deski do deski - dotychczas ograniczałem się do korzystania z tych pozycji jedynie poprzez czytanie haseł o interesujących mnie rzeczach. Tym co mnie interesowało najbardziej byli oczywiście Mandalorianie i hasła z nimi związane - dopiero po całościowej lekturze widzę jak w tej pozycji jest tak naprawdę wiele wzmianek o mando o których nie miałem pojęcia! Częstokroć w miejscach gdzie najmniej się ich spodziewałem pojawiała się wzmianka o Mando. Za to oczywiście duży plus dla tego przewodnika.

Ogromne wrażenie zrobiła na mnie początkowa sekcja z opisami głównych producentów broni i technologii, jakkolwiek stanowi jedynie ułamek ułamka firm istniejących w odległej galaktyce to i tak daje doskonały obraz na to kto rozdaje karty, kto jest tylko pionkiem, kto sukces i sławę zawdzięcza jednemu produktowi a kto ma całą gamę produktów w jakiejś rynkowej niszy.

Cala reszta przewodnika także jest doskonała, utrzymana większość czasu w schemacie 1 cała strona z grafiką - 1 strona z tekstem na temat tego co przedstawia grafika - czasem tekst skupia się tylko na pokazanym konkretnym modelu broni/urządzenia, czasem zaś tylko część dotyczy pokazanego modelu a pozostała część opisuje inne modele czy też wersje urządzeń których cel jest identyczny. Do tego po zakończeniu każdej sekcji (bo przewodnik dzieli się na sekcje - Broń do walki na dystans, bron biała, statki i broń planetarna, superbronie, tarcze i pancerze, komunikacja, czujniki itd oraz dość pojemne pojecie "inne wyposażenie") dostajemy 2-3 strony ze zdecydowanie krótszym przybliżeniem rozmaitych pasujących do sekcji przedmiotów, za to w większej ilości - co oczywiste biorąc pod uwagę, że na stronie zmieści się więcej kilkuzdaniowych opisów niż opisów pełnych, wielolinijkowych. Każda sekcja ma też swój wstęp nakreślający w skrócie jak wyglądały na przykład pierwsze bronie do walki wręcz czy tez pancerze i jaką przeszły ewolucję.

Graficznie niestety nie jest już tak wspaniale - o ile większość rzeczy które widzimy jest naprawdę przewspaniała to zdarzają się rzeczy mocno odbiegające jakością od reszty - niestety, jedna z takich odrzucających mnie grafik jest ta ze zbroją Mandalorianską, a wiec coś mające dla mnie spore znaczenie w tej pozycji.

Przewodnik pochłaniałem z przyjemnością i poleciłbym go każdemu zainteresowanemu militarno-sprzętowym aspektem uniwersum Lucasa, nie mam wiec innego wyboru niż wystawić mu ocenę... 9/10. Byłaby 10 gdyby nie grafiki.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,661,331 unikalne wizyty