Tajne Misje 3: Pojedynek przy strzaskanej skale
 
Tytuł oryginału: Secret Missions #3: Duel at Shattered Rock Zobacz też:
Zbiór cytatów z tej pozycji.
Autor: Ryder Windham Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Jango Fett, Hudu Shiv
Pojazdy: Ścigacz policyjny Pursuer, Ścigacz policyjny Pursue Hudu Shiva
Organizacje: Mandalorianie, Mandalor, Straż Śmierci
Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Czas akcji: Około 21 BBY
Premiera USA: 3 Marca 2011
Premiera PL: 7 Kwietnia 2011

Recenzja X-Yuriego Do góry

Zazwyczaj nie zaczynam książek będących seriami nie-od-pierwszej, jednakże Pojedynek Przy Strzaskanej Skale poznałem właśnie w ten sposób. Jest to trzecia cześć serii Wojny Klonów: Tajne Misje>, wydawanej po angielsku przez Grosset & Dunlap, u nas polska wersja ukazała się nakładem wydawnictwa Hachette i to dość szybko, w przypadku recenzowanej pozycji między premierą oryginalną, a polską minął raptem miesiąc!

W tejże części po raz pierwszy jej główny bohater, Młody Jedi-Chiss zwany (...chwila, niech no zerknę na wookieepedię...) Kung'urama'nuruodo staje naprzeciwko jednego z najgroźniejszych wojowników galaktyki, znaczy, naprzeciwko Mandalorianina.

Mandalorianin ten, Hudu Shiv, jak na TCW przystało, jest członkiem Straży Śmierci i wybitnym snajperem. Zwłaszcza to drugie powoduje, że zastanawiam się czy nie jest on tą samą postacią, którą można było oglądać w ostatnim odcinku serialowej mando-trylogii w TCW... ale to tylko luźna dywagacja, nie podparta źródłami. W każdym razie, Mandalorianin, latający fajnym statkiem (Pursuer!) jest... ciekawy. Mandaloriański. Taki jak być powinien.

Sama książka mimo, że kierowana do młodszego czytelnika zasadniczo jest w porządku. Choć siłą rzeczy jest krótsza i mniej skomplikowana fabularnie niż 'te dorosłe', to jest dzięki swojemu luźnemu stylowi, oraz fajnemu wydaniu (papier i tłumaczenie są bardzo w porządku) stanowi fajną 'lekturę na dłuższą chwilkę'.

Książka nie wyróżnia się jednakże niczym za specjalnie, ot, kawał poprawnie wykonanej książeczki, sprawiający, że jak będę miał okazję, to chętnie sięgnę po poprzednie/następne historyjki z tej serii, nawet pomimo braku w nich Mandalorian. Jako taką dostaje ode mnie ocenę 9/10
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,652,715 unikalne wizyty