Encyklopedia Minisowa: Alliance and Empire
 
Nazwa: Alliance and Empire
Data wydania: 2007
Ilość figurek: 60
Ilość mando figurek: 1

„Collect Luke Skywalker , DarthVader, Princess Leia, Han Solo, Biggs Darkligher, Mara Jade and all your favorite characters in Allience and Empire set”

Z okazji 30-lecia powstania Starej Trylogii twórcy gry stworzyli zestaw, skupiający się głównie na postaciach z tej właśnie ery, tych charakterystycznych i mniej znanych, występujących w książkach i komiksach osadzonych w czasie pomiędzy epizodami IV V i VI. Nie zabrakło też kilku innych postaci znanych tylko pośrednio z trylogii jak na przykład Quinilan Vos czy Mara Jade. Jedyny booster, w którym figurki są osadzone na kwadratowych podstawkach

Zalety:
-klasyczni bohaterowie w ciekawszych i lepszych wersjach
-dobry booster dla grających Rebelią czy Imperium, prawie każda figurka jest dobra

Wady:
-niektórych mogą denerwować kwadratowe podstawki.
-żeby dobrze grać, trzeba mieć wyćwiczoną taktykę.


Aurra Sing (Jedi Hunter) - Very Rare 02/60 (Separatist) (Karta: Przód, Tył)
Figurka będąca swoistym zapełnieniem luki u Separatystów, polegającej na braku silnego strzelca. Dzięki umiejętnościom Lightsaber i Blaster barrage jest skuteczna na różne dystanse i bardzo groźna w walce..
C-3PO & R2-D2 - Rare 05/60 (Rebel) (Karta: Przód, Tył)
Uniwersalne wsparcie dla rebeliantów. Potrafi zamykać i otwierać drzwi na odległość, przyjmować na siebie strzały wrogów a w razie otrzymania obrażeń regenerować się. I do tego niewielki koszt.
Han Solo (Stormtrooper Armor) - Rare 08/60 (Rebel) (Karta: Przód, Tył)
Han na gwieździe śmierci. Jest uważana za najbrzydszą. figure w całym Star Wars Miniatures. Umiejętności jednak całkowicie to wynagradzają. Może zaatakować wszystkie legalne cele, co pozwala na pokonanie bardzo dużej ilości figurek przy umiejętnej grze. Ponadto CE pozwala sojusznikom ruszyć się przed atakiem o 12 pól, przez co pole manewru znacznie się zwiększa.Obi-Wan Kenobi (Force Spirit) - Very Rare 15/60 (Rebel) (Karta: Przód, Tył)
Pierwszy duch w grze. Pierwszy i od razu bardzo przydatny. Może on sprawić, że postaci posiadającej punkty mocy, te właśnie pukty się odnawiają (umiejętność Force Renewal). Tak dużo za ledwie 8 kosztu.
Princess Leia - Rare 16/60 (Rebel) (Karta: Przód, Tył)
Księżniczka w stroju z V epizodu. Nie można jej dopuszczać do bezpośredniej wymiany ognia, bo z pewnością padnie. Jej największym plusem jest CE. Umożliwia ono pod koniec tury leii wybranie Rebelianckiego sojusznika w zasięgu 6 pól. Może on wtedy zaatakować. Bardzo przydatne, przy umiejętnym stosowaniu.Darth Vader (Imperial Commander) - Very Rare 25/60 (Imperial) (Karta: Przód, Tył)
Kolejna wersja Vader. Jako szermierz daje radę nawiązać równorzędną walkę z dużą ilością figurek, ale jego największym atutem jest CE. Dzięki bonusowi +6 do obrony znacznie zwiększa defensywę imperialnych wojaków.

Boba Fett, Enforcer - Very Rare 38/60 (Fringe) (Karta: Przód, Tył)
Bardzo ciekawa wyglądem figurka. Ta wersja Fetta posiadała tak wady, jak i zalety, ale zdecydowanie potrafiła odnaleźć się na polach bitew i dzięki stosunkowo niskiemu już kosztowi punktowemu była wykorzystywana przez wielu graczy.


Opracowali: Kuel (opis Mando-minisów) i Roach (reszta)

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 18,174,911 unikalne wizyty