Premiera serialu The Book of Boba Fett za 22 dni
Okiem Manda'Yaim #33
 
Okiem Manda`Yaim Z lekkim poślizgiem, za który wszystkich, którzy czekają, redaktor przeprasza, comiesięczne „Okiem Manda’Yaim” ląduje na stronie. W tym miesiącu piszemy o kolejnym bohaterze książek Karen Traviss. Tym razem jest to Mij Gilamar. Zapraszamy do lektury!


Hashhana: Mij Gilamar, podobnie jak Skirata i Vau, szkolił sklonowanych żołnierzy na Kamino. Tak jak oni, nie urodził się w żadnym klanie, a dołączył do Mandalorian z osobistych powodów. Niestety, nigdy mnie jakoś nie zainteresował swoją osobą, ani historią. Gdyby nie to, że był dobrze wyszkolonym medykiem (co udowadnia, że Mandalorianie są dość zróżnicowani jeśli chodzi o ich wykształcenie & zainteresowania) i że zabił Priesta zasadniczo tylko za odmienne poglądy polityczne, w ogóle by się w mych oczach nie wyróżnił niczym znaczącym.


Kuel: Mij Gilamar to kolejna postać stworzona przez Traviss, którą w trakcie czytania witałem z uśmiechem. Chociaż jest to bohater z drugiego planu, zawsze wnosił ze sobą jakieś ciekawe wątki. Jego przeszłość jest nakreślona w taki sposób, że chętnie poczytał bym książkę opowiadającą tylko o nim. Z charakteru wydawał mi się zawsze kimś pomiędzy Vau i Skiratą, co czyniło by go praktycznie Mandalorianinem doskonałym, gdyby nie te zarzuty w sprawie morderstwa Priesta… ale co tu dużo mówić? Tak się załatwia sprawy na Mandalorze!


Temat na forum.
 
· Kuel dnia 11 sierpnia 2016 11:48:30 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 16,367,854 unikalne wizyty