Mające miejsce we Wrocławiu Dni Fantastyki rozpoczną się za 43 dni
Mający miejsce w Białymstoku Polcon rozpocznie się za 77 dni
Dwunasta rocznica istnienia Manda`yaim będzie miała miejsce za 159 dni
Amerykańska premiera serialu The Mandalorian odbędzie sięza 173 dni
Nowe biografie postacii z TOR
 
GryNa stronie The Old Republic pojawiły się 3 nowe biografie, z których jedna jest bezpośrednio powiązana z tematyką naszej strony, mianowicie - Mand`alor.

Mandalore to po trochu generał, po trochu król, a po trochu watażka. Nie jest to tytuł dziedziczny - czasami mogą upłynąć stulecia a Mandalorianie pozostawaliby bez przywódcy.

Kiedy jeden z nich ma wizję przyszłości w jaką ma podążać jego rasa, i siłę do zdobycia tytułu, wszystkie klany muszą się podporządkować lub walczyć przeciwko niemu.

We wczesnych latach wojny, Imperium poparło marionetkowego Mandalore'a, zwanego Mandalorem Mniejszym, który zjednoczył klany zanim został pokonany podczas blokady Drogi Hydiańskiej. Aby przywrócić swój autorytet i dać nową energię klanom, Mandalore Mniejszy zorganizował Wielkie Łowy - ogólnogalaktyczny turniej, w którym oprócz sławy, zwycięzca miał wyzwać go na pojedynek, zabić i przejąć tytuł.

Nowy Mandalore, Artus, który wygrał zawody, pomału skonsolidował swoją władzę, dusząc w zarodku bunt tych, którzy uważali, że należy iść drogą Mandalore'a Kontynuatora i poprzeć Republikę. Dziś jego pozycja jest nie do podważenia, a Mandalorianie pozostają dobrze opłacanymi sojusznikami Imperium.

Temat na forum.
 
· X-Yuri dnia 30 kwiecień 2010 20:59:12 · Drukuj
Zapowiedź książki "Komandosi Imperium: Legion 501"
 
KsiążkiNa stronie wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź książki Karen Traviss zatytułowanej "Komandosi Imperium: Legion 501", będącej kontynuacją serii "Komandosi Republiki". Liczyła będzie 504 strony, ukaże się 24. czerwca tego roku w cenie 37,80 zł. Przekładem zajęli się Anna Hikiert i Andrzej Syrzycki.


Byli prawą ręką Republiki. Teraz są żelazną pięścią Imperium…Wojny Klonów się skończyły. Byli komandosi Republiki są rozproszeni. Darman i Niner służą pod dowództwem Lorda Vadera w legionie szturmowców, który poluje na ocalałych Jedi. Lecz nie tylko oni stają wobec takiego testu. Pod brutalnymi rządami Imperium dawne sojusze i nienawiści nie mają już znaczenia. Gdy nad galaktykę nadciąga nowa groźba, stary przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem…
Temat na forum.
 
· Urthona dnia 28 kwiecień 2010 05:36:24 · Drukuj
Lethal Trackdown - zapowiedź ostatniego odcinka drugiego sezonu The Clone Wars
 
The Clone WarsJuż w najbliższy piątek w USA a w sobotę w Anglii i Kanadzie wyświetlony zostanie ostatni odcinek drugiego sezonu serialu The Clone Wars zatytułowany "Lethal Trackdown" (dodajmy, że w USA wyemitowany zostanie on z poprzednim, "R2 Come Home" o którym już pisaliśmy), będący jednocześnie ostatnim, w którym wystąpi Boba Fett.

Oto jego opis:

Po przeczesaniu dolnych poziomów Coruscant, Ahsoka i Plo Koon ścigają młodego zbiega aż na Florrum, gdzie następuje ich konfrontacja.


Temat na forum.
 
· Urthona dnia 27 kwiecień 2010 09:06:03 · Drukuj
Początki Boby Fetta
 
FilmyDziś na oficjalnej stronie Starwars.com pojawił się artykuł opisujący Bobę Fetta, z okazji 30-lecia filmu "Imperium Kontratakuje".

Oto jego fragmenty:

Oficjalnie opublikowany w fanowskim newsletterze "Bantha Tracks" opis Boby, pochodzący z 1979 r. :

Niewiele o nim wiadomo. Nosi fragmenty zbroi imperialnych shocktrooperów, wojowników z dawnych czasów. Zostali oni zniszczeni przez rycerzy Jedi podczas wojen klonów. Nie wiadomo czy Fett jest jest jednym z nich. To najlepszy łowca nagród w galaktyce, pracujący dla tego kto jest mu w stanie zapłacić.

Wypowiedź George'a Lucasa z 1980 r.:

Darth Vader był z początku takim międzygalaktycznym łowcą nagród, potem wyewoluował w groteskowego rycerza. Kiedy bardziej zagłębiałem się w etos rycerski, stał się bardziej mrocznym wojownikiem niż najemnikiem. Rozdzieliłem te role i z owego pomysłu Vadera jako łowcy nagród powstał Boba Fett.

Więcej możecie przeczytać (w języku angielskim) w tym miejscu.


 
· Urthona dnia 27 kwiecień 2010 05:43:51 · Drukuj
Mandaloriańska skórka
 
BastionJak w temacie, przed chwilą na bastionie miała miejsce oficjalna premiera nowej skórki, utrzymanej w Mandaloriańskim klimacie. Nasze (M`Y) dzieło : ) Zapraszamy na Bastion, a poniżej malutki przedsmak:
 
· X-Yuri dnia 26 kwiecień 2010 21:08:39 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2018
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 11,154,161 unikalne wizyty