Mający miejsce w Łodzi Kapitularz rozpocznie sięza 15 dni
Mający miejsce w Toruniu Copernicon rozpocznie sięza 22 dni
Dwunasta rocznica istnienia Manda`yaim będzie miała miejsce za 68 dni
Amerykańska premiera serialu The Mandalorian odbędzie sięza 82 dni
Sluis Van
 
Wieści ze ŚwiataNajpierw mały cytat z Ossusa: Sluis Van (w skrócie Sluis lub SV, do roku 1998 - MCRC Eagle) to założona w 1997 roku polska strona internetowa poświęcona jednostkom kosmicznym ze świata Gwiezdnych wojen oraz związanej z nimi technice. Prowadzi ją N'Loriel, wspierany w zakresie materiałowym przez licznych regularnych i nieregularnych współpracowników.
Po tym wprowadzeniu, przechodząc do rzeczy: od jakiegoś czasu pojawiają się na łamach SV opisy statków bezpośrednio dotyczących Mandalorian. I tak, z najnowszych są to: Pancernik Keldabe oraz myśliwce Dunelizard i Kimogila, oba będące swego rodzaju wersjami rozwojowymi Scyk'a który na łamach SV jest już opisany od jakiegoś czasu.
Poza wymienionymi warto zainteresować się także takimi starszymi hasłami jak Droid Bojowy Bazyliszek, Okręt wiezienny typu Lictor, Starviper lub Ścigacz policyjny Pursuer
Warto zajrzeć taże do opisów Patrolowca typu Firespray, no i oczywiście najsławniejsze jednostki z tej kategorii: Slave I.
Jak przystało na Sluis Van, wszystkie opisy są najwyższej jakości, nie pozostaje mi więc nic innego jak gorąco polecić osobą niebywającym tam, by się w to przebogate źródło wiedzy zagłębiły.
 
· X-Yuri dnia 06 maj 2010 16:02:59 · Drukuj
Zapowiedź dwóch figurek związanych z Mandalorianami
 
GadżetyW sierpniu na półki sklepów z zabawkami za oceanem trafi zestaw figurek związanych z zakończonym właśnie serialem The Clone Wars.

Będą to m. in. Pre Vizsla oraz Mando Guard, których zdjęcia przedstawiamy poniżej. Oprócz nich znajdą się tam także Aurra Sing, Obi-Wan Kenobi, hrabia Dooku, Yoda i kilka innych. 
· Urthona dnia 02 maj 2010 16:03:42 · Drukuj
Nowe biografie postacii z TOR
 
GryNa stronie The Old Republic pojawiły się 3 nowe biografie, z których jedna jest bezpośrednio powiązana z tematyką naszej strony, mianowicie - Mand`alor.

Mandalore to po trochu generał, po trochu król, a po trochu watażka. Nie jest to tytuł dziedziczny - czasami mogą upłynąć stulecia a Mandalorianie pozostawaliby bez przywódcy.

Kiedy jeden z nich ma wizję przyszłości w jaką ma podążać jego rasa, i siłę do zdobycia tytułu, wszystkie klany muszą się podporządkować lub walczyć przeciwko niemu.

We wczesnych latach wojny, Imperium poparło marionetkowego Mandalore'a, zwanego Mandalorem Mniejszym, który zjednoczył klany zanim został pokonany podczas blokady Drogi Hydiańskiej. Aby przywrócić swój autorytet i dać nową energię klanom, Mandalore Mniejszy zorganizował Wielkie Łowy - ogólnogalaktyczny turniej, w którym oprócz sławy, zwycięzca miał wyzwać go na pojedynek, zabić i przejąć tytuł.

Nowy Mandalore, Artus, który wygrał zawody, pomału skonsolidował swoją władzę, dusząc w zarodku bunt tych, którzy uważali, że należy iść drogą Mandalore'a Kontynuatora i poprzeć Republikę. Dziś jego pozycja jest nie do podważenia, a Mandalorianie pozostają dobrze opłacanymi sojusznikami Imperium.

Temat na forum.
 
· X-Yuri dnia 30 kwiecień 2010 20:59:12 · Drukuj
Zapowiedź książki "Komandosi Imperium: Legion 501"
 
KsiążkiNa stronie wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź książki Karen Traviss zatytułowanej "Komandosi Imperium: Legion 501", będącej kontynuacją serii "Komandosi Republiki". Liczyła będzie 504 strony, ukaże się 24. czerwca tego roku w cenie 37,80 zł. Przekładem zajęli się Anna Hikiert i Andrzej Syrzycki.


Byli prawą ręką Republiki. Teraz są żelazną pięścią Imperium…Wojny Klonów się skończyły. Byli komandosi Republiki są rozproszeni. Darman i Niner służą pod dowództwem Lorda Vadera w legionie szturmowców, który poluje na ocalałych Jedi. Lecz nie tylko oni stają wobec takiego testu. Pod brutalnymi rządami Imperium dawne sojusze i nienawiści nie mają już znaczenia. Gdy nad galaktykę nadciąga nowa groźba, stary przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem…
Temat na forum.
 
· Urthona dnia 28 kwiecień 2010 05:36:24 · Drukuj
Lethal Trackdown - zapowiedź ostatniego odcinka drugiego sezonu The Clone Wars
 
The Clone WarsJuż w najbliższy piątek w USA a w sobotę w Anglii i Kanadzie wyświetlony zostanie ostatni odcinek drugiego sezonu serialu The Clone Wars zatytułowany "Lethal Trackdown" (dodajmy, że w USA wyemitowany zostanie on z poprzednim, "R2 Come Home" o którym już pisaliśmy), będący jednocześnie ostatnim, w którym wystąpi Boba Fett.

Oto jego opis:

Po przeczesaniu dolnych poziomów Coruscant, Ahsoka i Plo Koon ścigają młodego zbiega aż na Florrum, gdzie następuje ich konfrontacja.


Temat na forum.
 
· Urthona dnia 27 kwiecień 2010 09:06:03 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2018
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 12,002,874 unikalne wizyty