Komiks Star Wars 14 jako część serii War of the Bounty Hunters pojawi się za 1 dni
Premiera 8. odcinka The Bad Batch za 3 dni
Darth Vader 13 jako część serii War of the Bounty Hunters pojawi się za 8 dni
Premiera 9. odcinka The Bad Batch za 10 dni
Okiem Manda’Yaim #24
 
Okiem Manda`Yaim „Okiem Manda’Yaim”, tak jak było to zapowiedziane, zmienia nieco formę. W tym miesiącu nasi członkowie otrzymali jako temat sylwetkę Mandalorianina, do oceny, opinii, komentarza etc. Był to tym razem nie kto inny jak Fenn Shysa . W przyszłym miesiącu zaś kolejny Mandalorianin, tym razem z zupełnie innej półki. Zapraszamy do lektury.

Merel: Fenn Shysa. Poglądy- Patriota, lojalny wobec swojej ojczyzny jak i nacji czy przyjaciół. Od wczesnych lat dbał o porządek i bezpieczeństwo swojego ludu, mówię tutaj o byciu w milicji stając na straży prawa, później został jednym z protektorów dbając o bezpieczeństwo Mandalory przed atakami nieproszonych gości. Po tym jak Spar został Mandalorem można powiedzieć, że Fenn był jego najwierniejszym podwładnym. Styl bycia- Nigdy nie zgrywał na siłę twardziela ani mordercy bez serca, był nawet uczuciowy i zbyt ufny jednakże wszystko co robił robił głównie dla rodziny Mandalorian, dla swoich ziomków i przyjaciół. Nawet poświęcił swoje życie (tak, tak, był ranny i nie chciał dać się złapać miejscowym) Fettowi wchodząc z nim w układ, że ten zostanie Mandalorem. Kolorystyka pancerza- Zielony pancerz z czerwoną ramką wokół wizjera w buy'ce Całkiem ciekawie się prezentował, natomiast biały pancerz na żółtym/ złotym kombinezonie to dla mnie jest jakieś nieporozumienie.

Kuel: Ze względu na niewielką liczbę źródeł dotyczących tej postaci ciężko jest pewne rzeczy powiedzieć. Fenna pamiętam przede wszystkim z książek Karen Traviss, gdzie jako młody i ambitny namawiał Kala do współpracy. Jego pewność siebie i przekonanie o słuszności sprawy za która walczył bardzo mi się w nim podobały. Ciekawe było też jego pojawienie się w Cieniach Mindora. Mimo, że książka nie zebrała najlepszych ocen, to jego relacja z głównymi bohaterami, szczególnie z Leią i Hanem wprowadzała trochę zabawnych wątków do tej książki.

hashhana: Nie mogę powiedzieć, że jestem jakoś szczególnie zaznajomiona z postacią Fenna Shysy (a zależnie od autora jego przedstawienie różni się w źródłach), jednak z reguły budzi we mnie pozytywne skojarzenie - w końcu w przeciwieństwie do Mandalorian pokroju Boby Fetta, walczył on nie dla pieniędzy, ale w imię wolności swoich pobratymców. Osobiście lubię go widzieć jako idealistę (romantyka?), aniżeli manipulatora, bo właśnie ta jego "naiwna wiara" czyni go wyjątkowym na tle innych Mandalorów. Nie dlatego, że nikt inny nie próbował odnowić podupadłego ducha mandaloriańskiego społeczeństwo, ale dlatego, że Fenn widział siebie jako protektora - walczył, aby chronić. I za to był gotów umrzeć.

Yuri: Fenna oceniam raczej pozytywnie - a jeśli z listy źródeł gdzie można poznać tą postać skreślimy Cienie Mindora, to skreślić można też słówko "raczej" i ocena będzie czysto pozytywna. Nie jest może moim ulubionym z Mandalorian i Mandalorów, ale... ale jest w porządku. Był wierny sobie, i co również ważne, swoim druchom - miał prawidłową hierarchię wartości - co oddają choćby słowa skierowane do Leii gdy ta przekonywała go, że rebelianci potrzebują informacji które może mieć jego (potrzebny mu do czegoś) jeniec: ''Możliwe, ale nie dbam już o takie sprawy. Obecnie walczę tylko dla swojej planety, dla swoich ludzi... i swoich przyjaciół.'' Myśląc o Shysie tak naprawdę mniej myślę o tym co o nim wiemy konkretnego na temat tego co robił, bardziej zaś w pamięci pojawiają mi się wszystkie wzmianki o nim z serii Dziedzictwo Mocy - jak tam był wychwalany jako ktoś kto przywodził Mandalorianom jak należy.

W sumie jakby się zastanowić, to brak możliwości poznania jego losów jako świeżego Mandalora jest czymś czego żałuję w związku z niewydaniem Komandosów Imperium 2 jest dla mnie jednym ze smutniejszych faktów związanych z anulowaniem tej książki.
Temat na forum
 
· Kuel dnia 06 listopada 2015 17:46:15 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,660,825 unikalne wizyty