Premiera serialu The Book of Boba Fett za 22 dni
Okiem Manda'Yaim #26
 
Okiem Manda`YaimKolejne „Okiem Manda’Yaim” w formie sylwetki jednego ze sławnych Mandalorian i naszych opinii o nim. W tym miesiącu tematem był tajemniczy bohater komiksowej serii Dziedzictwo - Hondo Karr. W przyszłym miesiącu kolejna sylwetka, tym razem Mandalorianki. Tymczasem życzymy miłej lektury.


hashhana: Nie jestem jakoś szczególnie zainteresowana postaciami z serii Dziedzictwa, która tak daleko wybiegła w przyszłość. Dlatego też Hondo Karr, choć Mandalorianin, zapadł mi w pamięć dzięki komiksowi ("Nowy"), w którym jego mandaloriańska przynależność nawet nie była niczym pewnym. I może właśnie dlatego najbardziej podobał mi się ten komiks ze wszystkich o Hondo Karrze? Bo wtedy był "tylko" tajemniczym milczkiem, który choć nie wiele mówił, miał w sobie coś niebezpiecznego. A potem kolejne komiksy rzuciły światło na jego przeszłość i rodzinę i jakoś tak zwyczajnie mnie nie obeszły.

Kuel: Seria komiksów spod znaku Dziedzictwa zaczęła ukazywać się w Polsce mniej więcej w okresie, gdy rozpoczynałem swoją przygodę z Mandalorianami. Źródło chronologicznie dziejące się 125 lat po filmach wydawało się atrakcyjne i zastanawiałem się wówczas, co takiego dzieje się na Mandalorze. Czy po wydarzeniach z końcówki książkowego Dziedzictwa jest w ogóle jakaś przyszłość dla tego ludu? Okazało się, że tak. W krótkim komiksie ‘’Nowy’’ o życiu szturmowców pojawił się Hondo Karr. Choć był on Mandalorianinem tylko nominalnie, można się było spodziewać, że ma za sobą pewną historię. Tą ukazano w pojedynczym i równie krótkim komiksie ‘’Koniec Łotra’’, gdzie pojawiło się więcej wojowników w nowych, ale wciąż rozpoznawalnych zbrojach, przedstawiono też Tes Vevec, partnerkę Karra. Tak więc Hondo był dla mnie swoistym zwiastunem przyszłości, która jednak ostatecznie nie nadeszła, gdyż seria skończyła się, a teraz skończył się również tamten kanon. Jednak najbardziej znanego Mandalorianina ery Dziedzictwa nadal wspominam miło.

Yuri: Hondo jest w sumie dość tajemniczą i niestety zawieszoną postacią - bowiem o ile część tajemniczości jaką zbudowano w Noobie została rozwiana w Rogue's End, to jego ostatnie pojawienie się jest bardzo otwarte i chętnie zobaczyłbym co będzie dalej. Ale o ile można mieć jakąś baardzo naiwną nadzieję, że łowy czy komandosi republiki zostaną włączeni w nowy kanon i kontynuowani, to odnośnie czasów komiksowego dziedzictwa (książkowego zresztą też) nie można mieć nawet tyle. Więc o postaci nie dowiemy się już nic nowego.


Tym co zapamiętałem z postaci Hondo oprócz bardzo Mando postawy "robić co należy" to jego umiejętność dostosowywania się - stawianie wyżej idei przeżycia niż idei "nigdy nie zdejmę swej mandaloriańskiej zbroi!". No i skoro o niej już mowa, to miał baaardzo ładną (po przemalowaniu) zbroję.Temat na forum
 
· Kuel dnia 06 stycznia 2016 14:50:50 · Drukuj
Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 16,367,877 unikalne wizyty