Członek: Ryba
 
Imię: Ryba
Pseudonim artystyczny: Ryba
Kryptonim operacyjny: Gi
Ranga: Mando`ad
Planeta pochodzenia: Mon Calamari
Kolor oczu:: Żółte
Kolor włosów: Brak

Kalamariański Inżynier
Kalamarianin o imieniu Catho urodzony w jednym z pływających miast na Mon Calamari o nazwie Heurkea. Członek Kalamariańskich Korpusów Inżynieryjnych, oddelegowany przez rząd na dodatkowe studia na Uniwersytecie Coruscańskim na wydziale Inżynierii Planetarnej w specjalności Budowli Strategicznych i Fortyfikacji. Będąc jedynym przedstawicielem Mon Calamari w grupie studentów został ochrzczony przez kolegów przydomkiem "Ryba". Catho zawsze interesował się zarówno metodami budowy jak i wysadzania umocnień. Uczestnicząc w pracach jednego z kół naukowych poznał Rangka’rę. Razem zbudowali ładunek wybuchowy, który przetestowali na jednej ze ścian uniwersytetu. Wspólna praca podczas własnoręcznej odbudowy ściany uczyniła ich najlepszymi przyjaciółmi. Po studiach projektował pełne ukrytych komnat pałace dla pomniejszych rodów Konsorcjum Hapańskiego oraz bunkry pod ambasadami na Coruscant. Chwalony przez zleceniodawców był jednak niezadowolony ze swojej pracy, ponieważ jego konstrukcje służyły dworskim intrygom albo kryły komórki wywiadu, a nie podnosiły realnie obronności. Dodatkowo nie były praktyczne w ten sposób, że społeczeństwo mogło się obyć bez nich. W trakcie prac nad letnią rezydencją pewnej zamożnej Hapanki współpracował z mandaloriańskimi najemnikami. Ich zadaniem było szturmowanie siedziby celem sprawdzenia zaprojektowanych przez Catho zabezpieczeń. Cała operacja była w rzeczywistości rozrywką dla Hapanki i nie sprawiała przyjemności Rybie, ale za to doskonale dogadywał się z Mandalorianami. Nie chcieli się z nim zaprzyjaźnić, ale rozumieli go w kwestiach związanych z wykonaniem zadania.

Mandalorianin
Zakończywszy wszystkie zlecenia w Gromadzie Hapes udał się na Mandalorę z zamiarem znalezienia pracy, która dawałaby mu satysfakcję. Praktyczność i użyteczność mandaloriańskich siedzib od razu do niego przemówiła, jednakże Mandalorianie niechętnie korzystali z usług obcego. Ryba obserwował ich, żył jak oni i wykonywał swoją pracę najlepiej jak umiał, aby w końcu zwrócić na siebie uwagę klanu Kalera. Dostał zadanie rozbiórki starej siedziby innego klanu, znajdującej się na ich terytorium. Obszar ten miał zostać przeznaczony pod uprawy. Zadanie wykonał bardzo efektowanie jednym zmyślnie podłożonym ładunkiem wybuchowym. Zasługując sobie tym samym na przyjęcie w poczet członków klanu Kalera. Od tego momentu stał się znany jako Catho "Ryba" Kalera. Ryba, wraz z swoim klanem, bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich pracach inżynieryjnych na Mandalorze. Dostarczali także specjalistów od wyburzeń i saperów do najemnych działań prowadzonych przez inne klany. Odpowiadało to w zupełności zestawowi umiejętności Ryby. Jego największym atutem była naturalna zdolność do pracy pod wodą co było rzadko spotykane wśród Mandalorian. Rok po dołączeniu Catho, klan Kalera rozpoczął współpracę z klanem Ordo. Klan Ordo rozbudowywał własną flotę i dlatego potrzebował wparcia inżynieryjnego do modyfikacji oraz dozbrajania zdobycznych okrętów. Catho otrzymał zadanie przeprowadzania pewnego projektu na pokładzie okrętu "Gniew Mandalory". Zaprzyjaźnił się tam z dowódcą skrzydła myśliwskiego Kassusem Ordo. Projekt, którym miał zając się Catho, dotyczył tworzenia głowic do rakiet przy użyciu odpadów radioaktywnych z Kalamariańskich stoczni. W trakcie pracy nad głowicami okazało się, że problemem jest dobranie odpowiedniego zapalnika. Catho potrzebował rozwiązania, które widział całe lata temu przy okazji wysadzania pewnej ściany na uniwersytecie. Skontaktował się z Rangka’rą, przy okazji dowiadując się, że znajduje się ona aktualnie na Mandalorze. Postanowił więc zaprosić ją do współpracy nad realizowanym przez niego projektem. Podczas wspólnej pracy zbliżyli się do siebie jeszcze bardziej i od tego czasu każdy powód był dobry, by sprowadzić ją na okręt ponownie.

Sprzęt i zbroja
Kuźnia klanu Kalera dostarczyła unikatową zbroje dostosowaną do anatomii Mon Calamari charakteryzującą się następującymi cechami:
- zamknięty obieg powietrza i zwiększona wilgotność mają zmniejszyć efekt naturalnego szybkiego męczenia się Kalamarian na lądzie;
- plecak dostosowany do działań podwodnych i zwiększający mobilność pod wodą;
- wyrzutnia strzałek z bezprzewodowymi czujnikami tensometrycznymi, służącymi do pomiarów naprężeń w konstrukcjach;
- system czujników rozpoznania elektronicznego i zakłócania lub imitowania wrogich sygnałów zdalnych detonacji ładunków wybuchowych;
- pas przeznaczony do bezpiecznego przenoszenia ładunków wybuchowych.
Dodatkowo podczas służby na Gniewie Mandalory Catho odrestaurował i zmodyfikował myśliwiec szturmowy ARC-170. Rozbudował go o najnowsze systemy komunikacyjne i nasłuchowe, wojskowe skanery oraz systemy zagłuszania elektronicznego.

Pochodzę z Torunia i obecnie w nim mieszkam. Ukończyłem V Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, później Budownictwo na Politechnice Gdańskiej. Gwiezdnymi Wojnami interesuje się od premiery Mrocznego Widma, wtedy pojawiło się dużo książek i przewodników co pozwoliło wciągnąć mi się w ogrom świata Star Wars. Aktywnie w fandomie zacząłem działać po studiach w 2010 roku, kiedy dołączyłem do toruńskiego fanklubu i to była jedna z moich lepszych decyzji.
Oprócz Star Wars interesuję się wieloma światami science-fiction, przedstawionymi w serialach, filmach i książkach jak Star Trek, Babylon 5, Stargate, Zaginiona Flota, Diuna czy Szpital Kosmiczny. Uwielbiam pływać i jeździć na nartach.
Każdy kto chce mnie poznać niech śmiało pisze na gg 2340432.
Przebieg służby:
Kwiecień 2012 - przyjęcie do M`y w stopniu Mando`evaar
Czerwiec 2012 - Awans na Mando`ad
Styczeń 2014 - Awans na Al`Verde, dołączenie do KEDINu

Recenzje:
Atak Klonów (film)
Aktywność Fandomowa:
Astrofestiwal 2012 (Trooping)
Olsztyn 2012 (Trooping)
Szczecin 2012 (Trooping)
StarForce 2012 (Trooping)
Copernicon 2012 (Trooping)
5 urodziny TISW, Manda`yaim i Sugaty (Trooping)
Pyrkon 2013 (Trooping)
Fantastyczna noc muzeów (Trooping)Dni Fantastyki 2013 (Trooping)
Dzień dziecka Włocławek (Trooping)
Astrofestiwal 2013 (Trooping)
Wałbrzych 2013 (Trooping)
Celebration Europe II (Trooping)
Polcon 2013
(Trooping)
Copernicon 2013 (Trooping)
Fantasy Expo 2013 (Trooping)
Falkon 2013
StarForce 2013 (Trooping)
Pyrkon 2014 (Trooping)
SpaceCon 2014 (Trooping Nie-Mando)
Avangarda 2014 (Trooping)
Copernicon 2014 (Trooping)
StarForce 2014 (Trooping)
Falkon 2014
Pyrkon 2015 (Trooping)


Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,702,696 unikalne wizyty