Odds
 
Tytuł oryginału: Odds Zobacz też:
Zbiór cytatów z tej pozycji.
Autor: Karen Traviss Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Kal Skirata, Jaing Skirata, Mereel Skirata, Ordo Skirata, Prudii Skirata, Niner Skirata, Darman Skirata, Atin Skirata, Etain Tur-Mukan, Besany Wennen
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska
Pożywienie: Gihaal
Kultura: Mando`a
Organizacje/Rangi: Mandalorianie, Cuy'val Dar, Drużyna Omega, Zera
Klany: Klan Skirata
Tłumaczenie: Brak
Czas akcji: 21 BBY
Premiera USA: Kwiecień 2006
Premiera PL: Brak (jedynie Nieoficjalne tłumaczenie)

Recenzja X-Yuriego Do góry

Odds, Różnice to ciekawa pozycja, która niestety miała w przeciwieństwie do "Drużyny Omega: Cele" pecha i nie została (oficjalnie) wydana w języku polskim. Angielskojęzyczni fani mogli się z nią zapoznać zaś w 86 numerze magazynu SW Insider, oraz na końcu książki "True Colors". W tej drugiej wersji właśnie ja poznałem to opowiadanie po raz pierwszy.

Historia przedstawiona w nim jest w mniejszym stopniu związana z fabułą książki, do której ją dołączono niż miało to w przypadku Potrójnego Zera (echo wydarzeń stamtąd, "renoma Fi" zresztą się przez wszystkie kolejne książki o komandosach przewija), ale osobiście uważam, że jest ciekawsza niż "Cele". Przede wszystkim dlatego, że drużyna Omega miała dość swego czasu antenowego w innych książkach, a Odds skupia się na Skiracie i Zerowych (Atin jest 'przy okazji'), a Zerowych bardzo lubię. I miło zobaczyć to, o czy często jedynie mowa w innych pozycjach, że są jego prywatną armią i w ogóle. No i ponowne odwiedzenia Kamino, w czasach już trwania Wojen Klonów, to też rzecz warta uwagi.

Oprócz samej treści miłe dla oka są obrazki, które można było zobaczyć w wersji wydanej w Insiderze. Są ładne, autor się postarał. Szkoda, że pierwszy raz gdy to czytałem nie mogłem ich zobaczyć...

Czy warto przeczytać? Cóż, skoro jest dostępna po polsku, w internecie, to warto. Jeśli się zna oczywiście cykl komandosów. Ode mnie 9/10.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,652,568 unikalne wizyty