J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - RSR 29 - Wychwalany, część 1
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

Z majaczącym w oddali "Wektorem", wydarzenia, które przedstawiał, zaczynają odgrywać rolę w pierwszej części serii "Wychwalany". Moi edytorzy i ja uznaliśmy, że to kluczowy rozdział i pracowaliśmy nad nadaniem mu odpowiedniego tonu. W końcu, pokazując wpływ jaki "Wektor" miał w samym tytule, okaże się, że będą to ważne wydarzenia w innych seriach.

Rezultatem, okazała się historia, którą fajnie się pisało. Nie próbowałem, jak niektórzy pytali, nawiązywać do "Poszukiwaczy Zaginionej Arki", chociaż prawdą jest, że tworzyłem tą historię pisząc jednocześnie fragmenty adaptacji "Królestwa Kryształowej Czaszki". Ustaliliśmy, że schowane artefakty Sithów były częścią misji Zgromadzenia na początku "Wektora" - a ponieważ magazyn to magazyn, na pewno nie intencjonalnie wypuściliśmy ten zeszyt po premierze filmu!

Tak samo nie planowałem napisania historii "ekologicznej" - chociaż niektóre elementy mogą na to wskazywać. Jeśli Zgromadzenie przechowuje takie paskudne artefakty, niektóre o przerażających właściwościach, to otoczenie, w którym znajduje się magazyn, może mieć pecha. A pokazując Odryn, stworzyłem jedno z najbiedniejszych sąsiedztw w galaktyce. Ale nie tylko nie mają oni siły, żeby powiedzieć: "Tylko nie w moim ogródku", ale nie wiedzą też, co się znajduje w tym magazynie.

Odryn było moim pomysłem, ale Feeorinowie - tak, liczba mnoga to Feeorinowie - i to, że stają się silniejsi, kiedy się starzeją, już istnieli. Trzymałem się tego, tworząc ich społeczeństwo, które przypomina nieco Shangri-la na odwrót - małe, ksenofobiczne miejsce, gdzie ciężko się dostać i ciężko mieszkać. Nie mówiliśmy, że to jakiś rodzaj Edenu zanim pokazali się Jedi, ale od tego czasu zaczęło się źle dziać.

Ciekawostki:
• Kolejna świetna okładka Dustina Weavera. Przebranie Jarael dawało podpowiedzi, że Celeste żyje w naszej erze - przynajmniej tym z was, którzy lubią oglądać okładki, zanim wyjdzie zeszyt. Zmieniam swoje wybory co do najlepszych okładek, ale ta jest niemal na szczycie.

• Nie wiem, kto był w Radzie Jedi w tym epizodzie, ale Bong nie miał miejsca, żeby pokazać każdego w całości. Tak samo wiem, kogo Lucien zastąpił w Radzie, ale podobnie jak z listą Radnych, nie ujawnię niczego, czego nie byłoby w komiksie. Komiksy przemawiają swoim głosem, przynajmniej jeśli chodzi o ustalony kanon.

• Wiemy, skąd pochodzi Alek. Więcej wkrótce...

• Sprawdźcie mały komunikator. To ten sam, który miał Lucien w nr 9, kiedy po raz ostatni widzieliśmy go wchodzącego do budynku.

• Po raz pierwszy wspomnieliśmy o planecie Odryn w nr 5, a warunki klimatyczne sugerowaliśmy w Handbooku.

• JaraCeleste trzyma miecz świetlny Zayne'a - możecie też zobaczyć kolejne dwie personifikacje Jedi w nr 6 i 7.

• Bong Dazo zaprojektował znak Zgromadzenia na wisiorku Celeste - wstawiliśmy go w nr 28. Nie widzimy go z przodu oprócz odbicia w lustrze, ale znajduje się tam oko w środku trzech kołnierzy. Przypomniało mi to trochę film "Ucieczka Logana" i Ankj. "Uciekinierze, użyj klucza!"

• Po raz pierwszy ujrzeliśmy tu Grypha narysowanego przez Bonga Dazo, bo nie widzieliśmy go od "Daze of Hate". Jak zawsze każdy artysta ma inne wyobrażenie. Gryph Bonga jest bardziej "hobbicki" (czy jest takie słowo?). Kocham je wszystkie - twarz kolesia z filmu nie była tak ekspresyjna!

• Nie wiem czy istniał zestaw do pedicure Ludo Kressha, ale założę się, patrząc na gościa, że mógłby go używać.

• Jeśli chodzi jeszcze o Grypha, ten zeszyt wyszedł w tym samym dniu co Dark Times nr 11, gdzie pojawił się pewien Snivvianin. Tak, ja stworzyłem preview, który był pokazany, ale nie powiem, gdzie i kiedy zostało to zrobione. Bądźcie czujni!

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: Urthona

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,103,777 unikalne wizyty