J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - Sekretny dziennik doktora Demagola
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

Moje trzecie krótkie opowiadanie wpierw pojawiło się na Hyperspace, a obecnie dostępne jest na suvudu.

W lutym 2010 główna seria RSR zakończyła się po 50 zeszytach. Jedną z fajnych rzeczy jakie udało na się zrobić podczas tej serii jest ukrywanie pośród postaci zdrajcy przez dłużej niż trzy lata publikowania. Zdrajca, Demagaol ukrywał się za maską Rohlana, Mandalorianina uważanego za przyjaciela Zayne'a Carricka.

W starych czasach, gdy mieliśmy dymki_z_myślami byłoby ciężko okrywać Demagola tak długo. Zobaczylibyśmy co sobie myśli. Seria komiksowa nigdy nie pokazała oczywiście o czym on myśli, jednakże artyści były zawsze uprzedzani że język ciała ma się różnić od tego Rohlana.

Ale co jeśli bylibyśmy w stanie pokazać co on myśli?

Gdy seria zbliżała się do końca, porozmawiałem z Pablo Hidalgo, edytorem SW.com na temat stworzenia krótkiego opowiadania opisującego co dzieje się w pokręconym umyśle Demagola. Tak narodził się The Secret Journal of Dr. Demagol, odpowiednio przerażający tytuł. Dziennik "ma miejsce" przez dwa lata, z czego spora część nagrana jest gdy Demagol udaje Rohlana.

Widziałem już dziennik z rozmaitymi numerowanymi wpisami w wczesnych wystąpieniach Punishera, postaci Marvela. Uderzyło mnie to że Demagol jest jak Punisher - kimś kto chce nagrać swoją historię dla samego siebie. Demagol mógł mówić wewnątrz hełmu bez zwracania uwagi ludzi z zewnątrz, a więc nagrywanie dźwięków było możliwe. Ta historia ukazuje jak prawdziwy Rohlan znajduje te nagrania po odzyskaniu swojego hełmu.

Numery wpisów stanowią podpowiedz gdzie w ramach serii dane fragmenty mają miejsce. Druga i trzecia cyfra oznaczają numer zeszytu w ramach którego wpis ma miejsce i do którego pasuje (czasami przed, czasami po). A więc, nie mieliśmy pojęcia co Demagol robił podczas pierwszego zeszytu "Początku", ponieważ nie pojawiał się jeszcze przez parę zeszytów.. Ale teraz, tutaj, możemy się dowiedzieć. Niektórzy z strażników chronologii są przywiązani do tej terminologi jak zauważyłem (Proszę bardzo!)

Poza dowiedzeniem się co Demagol myślał na temat tego co widzieliśmy w komiksach, opowieść ta wypełnia także pewne luki, jak np jego plany dla Jarael. Pozwala nam też pokazać coś czego dotychczas nie było okazji widzieć - jego relacje z matką Chantique.

Widzimy także więcej jego działań związanych z jego asystentem, Pulsipherem - postacią którą widzieliśmy później w Wektorze. Zarówno Demagol jak i Pulsipher źle pojmowali naturę Mocy Jedi, choć robili to w odmienny sposób. W tym sensie ta opowieść stanowi nie-bezpośredni sequel mojego poprzedniego opowiadania, Interferencji, która była na temat Republiki tak naprawdę nie rozumiejącej Mandalorian.

Widzimy też że Demagol także nie rozumie Mandalorian. Naprawdę działa samotnie. Samotnie ze swoimi mrocznymi myślami.

Ostatnia notka jest autorstwa Rohlana który rozumie zarówno Mandalorian jak i Jedi o wiele lepiej. Nie ma zaskoczenia że Questioner ma sporo więcej odpowiedzi.

Ciekawostki:
• Jak już mówiłem, numery zeszytów podczas których dzieją się dane wpisy można znaleźć patrząc na drugą i trzecia cyfrę numeru wpisu. (Demagol nie czyta komiksów, ale my tak).

• Dla tych którzy zapoznawali się z serią bez dostępu do poszczególnych numerów, na przykład czytając TPB, tutaj ściągawka który wpis gdzie pasuje:
#6005-6066: Początek
#6087-6107: Flashpoint
#6124: Spotkanie
#6130: Labor Pains
#6144: Dni strachu
#6168-6181: Noce gniewu
#6208-6213: Zaślepieni nienawiścią
#6235: Rycerze Cierpienia
#6272: Wektor
#6305: Wychwalany
#6358: Oczyszczenie
#6378: Handel przyszłością
#6429: Maski
#6447: Zbiory
#6469: Niszczycielka
#6477-Finałowy wpis: Demon
• Jeden ma nawet miejsce podczas innego opowiadania, Labor Pains!

• Dowiadujemy się o istnieniu Wyrick Index, przewodnika Demagola na temat tego jak różne kreatury używają Mocy. Oczywiście, nazwał go na swoją cześć.

• Najtrudniejszym momentem gry Demagola było z pewnością przebywanie na Arkanian Legacy - tutaj możemy to odczuć.

• W tym opowiadaniu znajduje się jeden z moich ulubionych KOTORowych cytatów, ciesze się więc że jest ono ponownie dostępne. Demagol zakłada że Zayne jest pachołkiem Grypha, całkowicie na poważnie. "Zastanawiałem się nie raz, co się dzieje z Jedi, którzy nie zostaną rycerzami. Wygląda na to, że są zmuszani do pracy z przemytnikami. Dziwna praktyka."

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: X-Yuri

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,103,240 unikalne wizyty