J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - RSR 38 - Wierne wykonanie
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

"Wierne wykonanie" to historia którą chciałem stworzyć od dawna, od czasów wzmianki o "Koreliańskim dusicielu" na tekstowych stronach KOTORów w 2007mym. Wydaje mi się, że pierwsza wzmianka o nim miała miejsca w 14 zeszycie, w ramach kolumny "Sędzia". Dowcipem (Tłum: pada tu ciężkie do przetłumaczenia "running gag" - żart na ten sam temat, do którego się ciągle wraca.) było to, że znane było imię dusiciela, ale nic poza tym, nawet gatunek!

Te wzmianki doprowadziły do ogólnego konceptu "nawiedzonego okrętu" - czegoś na pokładzie czarującego statku w stylu Titanica, zagubionego w przestworzach. Czegoś gdzie postacie mogą być kompletnie same, podobnie jak w upiornej historii o "żyjącym statku", którą narysował Michael Golden, w 38 zeszycie serii Marvel. Od dawna szukałem także miejsca gdzie mógłbym pokazać historię Elbee - biedny droid już zbyt długo siedział z boku akcji. (Na własne życzenie, zwróćcie uwagę.)

Ironicznie, właściwym miejscem by o tym opowiedzieć okazał się 38 numer naszej serii - i tak jak noszący ten sam numer zeszyt Marvela poprzedzał adaptacje Imperium kontratakuje, w KOTORze posłuży za prolog do wydarzeń mających miejsce przez najbliższy rok. Choć "Wierne wykonanie" jest samodzielną, jednozeszytową historią, tworzy wiele kwestii wymagających rozwiązania w nadchodzących historiach.

Natura tej historii pozwoliła nam ponownie poruszyć kwestie ograniczeń Elbee - jak powiedział Camper w 5tym zeszycie, używanie Mocy jest czymś czego droid nie jest w stanie pojąć, z racji swojego postrzegania świata poprzez zasady fizyki. A także, mogą nie rozumieć motywacji swoich panów - w przypadku Elbee, Luciena chcącego zniszczyć swego własnego droida. Trochę egzystencjalne, ale zabawne do rozważania.

Ten zeszyt zawiera rysunki nowej osoby w serii, Deana Zachary. Spotkałem Deana lata wcześniej, na Midsouthconie, gdzie był zestawiany z Jimem Hallem (rysownikiem X-Wing Rogue Squadron) - pamiętam także, że siedziałem na prowadzonym przez niego panelu, kilka lat wcześniej. jednakże, nie miałem pojęcia, że dostał robotę jako artysta w tej serii, aż dowiedziałem się, że stworzy on 38 zeszyt. To był idealny zeszyt do stworzenia przy użyciu innego stylu artystycznego, ciemnego i klimatycznego.

Ciekawostki:
• Kanclerz Fillorean to imię/nazwa z dawnych czasów, wg chronologii Star Wars. Pięć punktów jeśli wiesz skąd, ponieważ na ten moment sam nie pamiętam...

• Zasugerowałem coś w stylu robota Gwiazdy Śmierci dla robakookiego towarzysza Kayo - tą figurkę zawsze uważałem za najbardziej dziwnie wyglądająca z wszystkich Kennerowskich produktów.

• Często zdarzają się momenty, gdy wiesz że będzie zabawnie, ale tak po prostu nie wypada. Chcieliśmy żeby na początku nie było grawitacji na pokładzie Filloreana - ot po prostu kolejna rzecz na pokładzie która się popsuła (...albo została przypadkiem wyłączona podczas prób uruchomienia statku). To zaowocowało oczywiście potężną kraksą kiedy grawitacja została przywrócona na pokłady, np. kuchnię pokładową. Widzimy trochę szczątków w kuchni, ale także rozważałem to, że, ponieważ inne obiekty latały naokoło, byłoby sensownie spróbować to złagodzić tak bardzo jak to możliwe.

• Sceny z Slysskiem to coś czego, oczywiście, nie powinniście próbować w domu po zobaczeniu tego w komiksie czy starym odcinki M*A*S*H. Ludzie nie są Trandoshanami!

• Podczas gdy pokazano że Toki był członkiem Minsiterstwa Handlu, który przeszedł później "na swoje", "miedzy wierszami" można zauważyć pewne doświadczenie z handlem górniczym - staj jego znajomość Hot Prospectu

• Uwielbiam to ile emocji Dean dał Tokiemu. podobnie jak z Yodą, nie oczekiwałbyś aż tylu możliwości wyrazu z takiego małego Muppeta!

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: X-Yuri

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,104,143 unikalne wizyty