J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - Interferencja
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

Moje drugie opowiadanie dla SW.com, pierwotnie dostępne dla członków Hyperspace, obecnie dostępne za darmo na Suvudu - jest spisaniem czegoś co rozważałem jako materiał dla "Stron Tekstowych" dla serii KOTOR. W 2007mym każdy zeszyt RSR zawierał stronę tekstową z informacjami z uniwersum SW związanymi z fabułą - często zawierały opinie osób żyjących w świecie SW.

Gdy w 2008 roku rozpoczęła się seria Wektor, strony te zostały wycofane - ale miałem już kilka pomysłów dla zeszytów związanych z mandalorianską okupacją Taris, rozważyłem więc przerobienie jednego z nich na opowiadanie. Zawsze byłem zainteresowany przekazami propagandowymi jakie Lord Haw-Haw i Tokyo Rose emitowali podczas Drugiej Wojny Światowej - psychologiczna operacja mająca złamać ducha walczących po przeciwnej stronie. Wyobraziłem sobie że Republika w tych czasach miała swój odpowiednik takiej postaci, zwany Captain Goodvalor.

A więc "Interferencja" zawiera przekazy nadawane przez Goodvalora oraz reakcje typowych Mandalorian, ukazując rozbieżność między tym co Republikańscy oficjałowie myślą o Mando a tym jacy oni naprawdę są. To bardziej wygląda jak wymiana listów niż dialog, podobne do niektórych opowiadań Woddyego Allena...i choć celowo nie jest on do końca poważny, to i tak ukazuje kulturowe różnice.

Ciekawostki:
• Jedna z ostatnich transmisji William Joyce, znanego jako Lord Haw-Haw może być tutaj 'słyszana'. To jedna z rzeczy jakich słuchałem by stworzyć dialog Goodvalora blisko końca opowieści.

• Nieistniejący statek, Serocco, nazwany jest na część miejsca poprzedniej bitwy, pokazanej w 15 zeszycie serii.

• Goodvlor ma oczywiście powiązania z Gryphem, jak się dowiadujemy w Demonie. Ale mówiący w imieniu Goodvalora na Zongurlu jest jego bratem - nie było możliwości żeby Gryph udał się tam i zdążył wrócić na Taris.

• Koblus Sornell pojawia się ponownie lata później, w RSR - Wojnie - jej imię jest skracane do Ko. Niezrozumienie Mandalorian przez Republikę, i nawzajem, jest tu główną kwestia. Ani Gryph ani Ko ani czytelnicy opowiadania nie wiedzieli kto był tak naprawdę rozmówcą przez wiele lat!

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: X-Yuri

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,244,579 unikalne wizyty