J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - RSR 30 - Wychwalany, część 2
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

Naszym celem było natychmiast pójść za "Wektorem" z historią, która była wzorem serii: czymś bliskim naszej regularnej równowadze między humorem, akcją i dramatem - wszystko dziejące się w nowych, niezwykłych miejscach. Późniejsze historie mogą być cięższe, ale "Wychwalany" pasuje do potrzeb post-wektorowych bardzo dobrze, kierując się w stronę większych historii i dając więcej znaczących momentów głównym postaciom. Nie, nie widzieliśmy dużo Jarael i Braci Moomo w "wektorze", ale mieliśmy lepszy pomysł, co będzie z nimi po "Wychwalanym".

"Wychwalany" to też historia Felna i doceniłem możliwość pokazania postaci, którą widzieliśmy jedynie przez krótki czas. Większość tych wydarzeń dotyczyła Luciena i można się było domyślać z dynamiki wydarzeń, że to najlepszy przyjaciel Luciena.

Teraz pojawił się kontekst tytułu: chociaż widzieliśmy ludzi takich jak Lord Adasca, którzy połączeni byli bogactwem, niewielu było takich, których łączyły styl życia i cele kariery. Feln miał obie cechy, zawsze miałem go za króla swojego ludu. Może nie miał aż tak wielkiego bogactwa ale miał status. Więc patrzyłem na Felna jak na starszego brata Luciena, wielkiego człowieka z mniejszego campusu. Trochę drażliwy, trochę nieokrzesany, oraz, jak tu widzimy, także okrutny.

Na pozycję "Czigodnego" i kultury z tym związanej miała wpływ po części próba wyjaśnienia jak Feln utrzymał swój status nawet po wstąpieniu do Zakonu Jedi. Nie pasowało tu rozwiązanie Draay Trust. przywództwo Felna musiało być czymś, z czego nie można zrezygnować. To pasowało dobrze do procesu rośnięcia w siłę z wiekiem u Feeorinów; jeśli jakaś rasa miała być "geriatralna" (jest takie słowo?) to była ta.

Sceneria akcji dawała miejsce na różne wyzwania. Wyobraziłem sobie wioskę praktycznie w nachyleniu, gdzie dachy i poziom gruntu nie były daleko. Taka sceneria pozwoliłaby Zayne'wi wykorzystać szansę walki. Bong Dazo stworzył wioskę nieco bardziej pionową, ale to lepiej się sprawdziło, dodałem też sugestie typu wóz khadaroka i przegniły dach. Były też mniejsze wyzwania, jak upewnienie się, że postacie stoją tak, żeby Gryph mógł poruszać się wolno i zrobić podmianę.

Ciekawostki:
• Pierwszy raz wspominamy o zwierzętach pociągowych - khadarokach - wewnątrz przedniej okładki.

• Obserwujcie różnice dekoracji na maskach w scenach z Borjakiem i Felnem, np. kiedy Feln czeka na zewnątrz komnaty w Sanktuarium Felna aby wykonać połączenie. Poza tym Feeorinowie są niemal identyczni.

• "Opcja Ossus" odnosi się do wydarzeń z tej planety w "Tales of the Jedi", co jest świeżym wspomnieniem w umysłach członków Zgromadzenia.

• Lubię te "noże z kości", które każdy ma. To wyłącznie pomysł Bonga Dazo, ale pasuje: nie ma innego przemysłu na Odrynie.

• "Mały pajac" nawiązuje do nr 6 - tak samo to rzucenie mieczem świetlnym. W końcu wtedy Feln i Zayne spotkali się po raz ostatni!

• Zawsze kiedy widzę postacie z tymi głupimi mackami twarzowymi, kusi mnie, żeby stworzyć historię z walką wręcz. Myślę, że wyrywanie włosów jest niczym w porównaniu z tym, co dzieje się z Felnem.

• Jest dziesięciu, tak, dziesięciu, Zayne'ów na jednej stronie z akcją. Więcej fajności od Bonga!

• Rany, to może być najfajniejsza eksplozja jaką do tej pory mieliśmy. Chciałbym zobaczyć, jak poradziłby sobie drewniany model sklepu z takim efektem specjalnym...

• Jeśli chodzi o patyk, który nawiązuje do przepowiedni z nr 5, warto wspomnieć o tym, że chociaż czytelnik widzi co się dzieje, osoby oglądające hologram mają tylko audio wizji.

• "Nie ma... Sanktuarium... Nie ma..." , przepraszam, mój kryształ życia trochę szwankuje.

• Feeorinowie krwawią na czerwono (i jak widać, obficie..).

• Wnuczka Borjaka nagle ma macki twarzowe, kiedy się tu pojawia. Noxzema powinna coś z tym zrobić (i tak, ma imię, ale ponieważ nie wspominamy o tym w komiksie, tutaj też nie wspomnę).

• Zwróćcie uwagę na mebel w ostatniej scenie: Lucien w pokoju swojej matki, z nr 9.

• Swiftsure został wspomniany na stronie tekstowej w nr 22, tak mi się wydaje.

• Teraz, kiedy już Felna nie ma, mogę powiedzieć, iż mimo, że wybrałem jego imię, jest ono ukłonem w stronę dzieci mojej siostry, które pomogły mi przejść przez kilka trywialnych aspektów gier z serii KOTOR, kiedy zaczynałem. Tak samo jak H-A-L jest wzięty od I-B-M (przypadek), cofnijcie się o dwie litery z "Feln" i znajdziecie pierwsze inicjały mojej siostrzenicy i siostrzeńców. Imię znajdowało się na mojej liście możliwych do wykorzystania, ale kiedy uświadomiłem sobie ten mały nieprawdopodobny fakt, łatwo było wybrać. "Veln" też by pasował, ale ktoś zostałby pominięty!

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: Urthona

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,106,257 unikalne wizyty