J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - RSR 11 - Spotkanie, część 1
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

Nasz niezawodny i przebiegły plan, stworzony po sześcioczęściowym „Początku”, zakładał podzielenie kolejnych sześciu numerów na trzy krótsze historie – jedno-, dwu- i trzyczęściową. Pomysł miał pozwolić Dustinowi Weaverowi wejść do obiegu jako drugi rysownik. Z powodu problemów z harmonogramem, opóźniających numery 8-12, wzór trzy-dwa-jeden mógł wyjść na dwa-jeden-jeden-dwa, a nawet wtedy, ostatni numer wymagał zaangażowania trzeciego rysownika.

“Reunion” wpasowywuje się jako finał roku I jest celowo lżejszy w odbiorze niż poprzedzające go numery, jest to odrobina spokoju w czasie trudnych wydarzeń w 2006 i 2007. Nawet z elementami komicznymi, zawiera dość dużo drobnych odniesień do dłuższej fabuły – więcej niż widać na pierwszy rzut oka. Jednak jest tam jedno okienko zawierające nawiązanie do tamtego roku, ale myślę że trochę minie zanim ludzie zdadzą sobie sprawię które to jest. (Nie, nie powiem. Cokolwiek myślicie, myślicie źle!)

Poza tym wszystkim chcieliśmy stworzyć fabułę, która pokazałaby jak naprawdę wyglądały relacje pomiędzy Zaynem i Gryphem. Od początku pojawiło się tylko kilka chwil, kiedy nikt nie próbował ich zabić, nawet we wstępie do #7 nie mieli za dużo czasu. Tutaj możemy ich zobaczyć w tej całej dysfunkcyjnej chwale. A użycie motywu „Mission: Impossible” w przypadku Jaraela i Campera też sprawiło mi wiele frajdy. Wyglądają naprawdę nieźle…

Wprowadziliśmy także braci Moomo, którzy mogą być jedynymi antysocjalnymi Ithorianami w całej galaktyce, a jeśli dostaje się takich wrogów na których sobie zasłużyłeś, to oni są już deserem „Grypha”. Ciężko grać w gry logiczne z nieuzbrojonym przeciwnikiem. Na dodatek obaj bracia myślą, że są „tym mądrzejszym” – i obydwoje się mylą!

Ten numer miał pierwszą okładkę Hoona z tej serii, kolejna pojawia się w #12. Obie sprawiają że bracia Moomo wyglądają na zdecydowanie bardziej kompetentnych niż w rzeczywistości są!

Ciekawostki:
• Oryginalnym tytułem tej historii miało być “Target of Opportunity” („Docelowa Szansa”) i było tak do czasu kiedy zasugerowałem zmienienie go na „Spotkanie”, żeby pasował do reszty tytułów z tamtego roku “Początku” i “Powrotu do domu”. Tytuł ten, wraz z wskazówkami co do tożsamości Arvana, które umieściłem w #7 i #8, pomogły kilku czytelnikom zgadnąć pomiędzy kim będzie owo „spotkanie”, zanim numer trafił do sprzedaży. Ta zmiana zaskutkowała także używaniem jedno-wyrazowych tytułów w 2006 roku.

• ”The Third Law” Larrego Hama w Marvelowskiej serii Star Wars było pierwszym wejrzeniem w świat bankowości w Gwiezdnych Wojnach, a podczas gdy wizja Aargau odnosiła się do tysięcy lat później, my założyliśmy, że banki istniały już za czasów Starej Republiki. Telerath (twoje centrum obsługi klienta w charakterze Disneylandu) było innym podjęciem się wyobrażenia sobie bankowej planety, którą w zdumiewający sposób przywołał do życia Brian Ching. Opisałem bank jako mający wysoką wieżę centralną i wijące się ścieżki, tworzące przepiękne krajobrazy, a Brian poszedł kilka kroków dalej dodając morze, statki powietrzne i inne wyspy.

• Przez pewien czas pracowałem nad nazwą Telerath, zanim zdałem sobie, że wymawia się je ja „teller wrath” (kasjer gniewu). Cóż, może to dlatego bank je wybrał!

• Monokl Campera zawsze doprowadza mnie do śmiechu. W jednej z ostatnich transmisji wieczornych wiadomości CBS w której Bob Schieffer znakomicie przeprowadzał wywiad z facetem noszącym monokla, a po tym wszystkim roześmiał się mówiąc „Przepraszam, ale kiedy ostatnim razem widziałeś kogokolwiek noszącego monokla’? Przypomniało mi to o wielkim „incydencie pistacjowym” w nocnych wiadomościach NBC, gdzie David Brinkley i John Chancellor nie wytrzymali kiedy próbowali opowiedzieć historię o pistacjowym głodzie w Iranie!

• Dziewięcio-okienkowa strona, na której odczytywany jest kod jest pierwszą taką w tej serii (i właściwie jedyną możliwą biorąc pod uwagę naturę wydarzeń). Chociaż długo zajęło mi spróbowanie historii w stylu Steviego Ditko, nie jestem pewien czy moi rysownicy się na to zgodzą!

• Lista przydomków Grypha i jego kompanii zawiera Chantigue I Barona Hyro Margrypha (Nie żeby był, ale na pewno będzie mylony z Baronem Hieromarnem, Gryph pojawia się w #0 na stronie tekstowej). Ci goście będą potrzebowali dodatkowych portfeli żeby nosić swoje fałszywe identyfikatory.

• W międzyczasie, mamy braci Moomo, którzy mogą mieć problem z przypomnieniem sobie ich jedynych imion, które posiadają. Kiedy pierwszy raz publikowałem ten tekst, napisałem żeby przy kolejnym pojawieniu się braci Moomo zwrócić uwagę na apaszki. Doby ma czerwoną oraz bliznę nad okiem a Del ma niebieską oraz opaskę. (To jak „zasada czapek” w przypadku siostrzeńców Kaczora Donalda. Panie, mam nadzieję że nie będzie ich trzech!) Jednak przyglądając się dokładniej #12, Dob jest w niebieskiej a Del w czerwonej, a przynajmniej tak można wywnioskować z dialogu. Cóż zobaczymy jak to rozwiążą przy TPB…

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: Mahiyana

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2023




Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 21,784,279 unikalne wizyty