J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - RSR 45 - Niszczycielka, część 1
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

Po kilku podpowiedziach odnośnie Tygla w 2009 r.,stworzyliśmy zeszyt o tej organizacji i uświadomiliśmy sobie, że, jak sugerował Goethar Kleej w numerze 40, to nie jest jakaś tam zwykła organizacja niewolnicza. Czasem dobrze jest dać się porwać wydarzeniom. Tworząc historię, która źle się skończyła dla Zayne'a, próbującego walczyć z Tyglem, rozważałem początkowo dłuższą historię, ukazującą porwanie jego statku i jego pierwsze chwile w ich rękach. Jednak po bliższym przyjrzeniu się, okazało się, że możemy przejść od razu do akcji, zwłaszcza że pojawi się Golliard i opowie co się stało z Zayne'm. A podczas gdy dodatkowy czas mógłby ukazać Carrickowi ciężkie życie w Tyglu, transfer pamięci załatwia to szybko.

W tym roku nie pojawiły się zeszyty ukazujące postacie będące w różnych miejscach jak to miało miejsce w 2007 i w "Dniach/Rycerzach", ale jest kilka elementów, które uważnie układaliśmy. Ironiczne dla Zayne'a polującego na Tygiel jest to, że owa organizacja ma większe pojęcie o tym, kto jest na ich tropie niż Zayne i jego załoga o Tyglu. Z wielu nagrań przemysłowych ze Świata Jervo w zeszycie 39 i późniejszych, Tygiel wie, że wróciła, że sprzymierzyła się z Zayne'em i że jest na pokładzie Hot Prospect. Wszystkie te rzeczy plus to, że Golliard rozpoznał jej głos przez radio, wyjaśnia jak dowiedział się, że jest obecna w zeszycie 44. Domyślać się można, że Sariyah Budan wysłał obraz Jarael z jej własnego statku zanim przybył. Imię Zayne'a nie jest nigdy wspominane w tym spotkaniu a Golliard nigdy go nie spotyka, w związku z czym nie rozwala od razu "Cartha Kamlina". Ale Bar'injar jest informatorem, i ma więcej faktów; łatwo się domyślić, że to Zayne był dzierżącym miecz świetlny obrońcą Jarael w Sektorze Koornacht.

Zayne ma wiele powodów do przypuszczeń, że Tygiel nie rozpozna go od razu. Dlatego nie bawiliśmy się w większe przebieranki, np. fałszywe wąsy. Ale jasne jest, że to nie pierwszy raz dla Tygla, kiedy wiedzą, kto ich śledzi! To drugi z rzędu zeszyt, który otwierają wspomnienia - mimo że "Zbiory" i "Niszczycielka" są osobnymi historiami, jest analogia między dwoma scenami i kto w nich występuje i przejściami, które wprowadzają.

Okładka, którą narysował Benjamin Varre jest chyba najbardziej spokojną wersją Chantique!

Ciekawostki:
• "Carth Kamlin" jest kolejnym fałszywym imieniem z przeszłości Zayne'a - Cartha Onasiego i Kamlina będącego jednym z 4 padawanów. I znowu kłania się "Oczyszczenie"!

• Volgax jest deszczowym miejscem, ale przypuszczamy, że bardziej wilgotnym niż zimnym, ze względu na to, jak ubiera się Chantique!

• Jest wiele bardzo bogatego materiału w świecie SW. Szukając kogoś kto potrafi robić to, co Snout w tej historii, okazało się, że Camaasi pasują najbardziej. Potem było już bardzo łatwo!

• Widzimy ze wspomnień, że Gladiator nie jest typowym dla Tygla statkiem niewolniczym.

• "Potężny Jedi". Bałem się przez chwilę, że jakiś fan Saturday Night Live wyskoczy z "Potężnym Herkulesem!" ("Ten kamień jest za ciężki. Potrafię podnieść ten mniejszy!")

• Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o runicznym języku Tygla i jego powiązaniach z unikalnym dialektem. Jest pewien ślad w analizie tego aktu, ale czytelnicy muszą uważnie patrzeć, żeby go wyłapać. Jest kilka scen w tym zeszycie, które są nagrodą za ponowne przeczytanie go po wydarzeniach z zeszytu 46!

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: Urthona

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,244,557 unikalne wizyty