J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - RSR Wojna, część 4
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

Dallan Morvis jest postacią którą wprowadziłem bardzo wcześnie, w #8 jako pierwszego oficera Saula Karatha i "zastępczego prześladowcę" dla Zayne'a. Morvis był ambitny od pierwszej chwili gdy go poznaliśmy. Zdecydowanie ma on jakąś wiedzę techniczną na temat kierowania statkiem, ale rzadko wykazuje się rozsądkiem.

Nie jest to coś ku czemu miałem okazje w oryginalnej serii, ale zawsze chciałem zaznaczyć różnicę miedzy Morvisem a Karathem. Karath miał ciężkie dzieciństwo, Morvis był synem bogactwa i władzy. Matka Morvisa, Senatorka oraz Ojciec, finansowy czarownik po raz pierwsi wspomniani byli w Handbooku a później w Campaign Guide. Marynarka Republiki musiała w tym okresie wyglądać jak transport do większych i lepszych rzeczy, jak biuro polityczne, w sposób jaki armia US stworzyła dla wielu uprzywilejowanych którzy poszli do WestPoint w ~1800 - wielu dowódców wony domowej przychodzi do głowy, jak George McClellan (który, choć nie był podstawa przy kreacji Morvisa, bardzo go przypomina).

A więc widziałem Morvisa jako kogoś kto widzi w służbie militarnej i zwycięstwach na polach bitew okazję do budowania swojego wizerunku - będzie ryzykował skórą innych ludzi, ale nigdy swoją. Ale w przeciwieństwie do admirała Karatha, którego przeznaczenie było znane z powodu gry, przyszłość Morvisa miała otwarte zakończenie. No i w Morvisie zobaczyłem najwiekszy test dla umiejętności zawierania przyjaźni przez Zayne'a. Poprzednie spotkania Morvisa z Zaynem doprowadziły kapitana blisko ruiny - czy Zayneowi uda się odwrócić sytuacje w pięciozeszytowej historii?

Jak częściowo widzimy w tym zeszycie, Zayne stara się odwołać do okruchów empatii i poczucia bycia liderem jakie istnieją w Morvisie - ale prawdziwa droga do zmotywowania kapitana jest odwoływanie się bezpośrednio do rzeczy o które on dba - jego osobiste przetrwanie i dokonania. W trochę inny sposób niż Karath, Morvis zdaje sobie sprawę, że lepiej współpracować z Zaynem niż być przeciwko niemu.

Jeśli chodzi o część z Zaynem, chciałem zrobić Morvisa postacią której Zayne naprawdę nie lubi, by podnieść poziom trudności gdy w końcu nadejdzie ten moment. Jak Zayne wspomniał, miał on już problemy z bogatymi i potężnymi przełożonymi nie przejmującymi się przetrwaniem innych. Ale jest prawdopodobnie coś więcej niż tylko konieczność w tym, że Zayne sądzi, że może znajdzie sojusznika w Morvisie. Ponieważ jak powiedzial Arca Jeth w #33 "Nawet bogaty człowiek może mieć swoje zalety" Zayne musi wznieść się ponad własny wstręt do arogancji Morvisa by zobaczyć czy jest tam gdzieś w nim jakiś lider. Nawet jeśli był przez większość serii zdany na siebie, nie możne zrobić tego co musi samemu.

Co do koncepcji jakiej Zayne tu użyje, jest ona z pewnością najambitniejsza z tych które dotychczas próbował - i opiera się na wielu rzeczach które już widzieliśmy, jak na przykład fakt, że wszyscy obecni w warowni zostali już ubrani w zbroje Neo-Konkwistadorow a wciąż pozostały zbroje. Zdążyliśmy już zwołać zebranie podczas którego większość Mandalorian będzie oddalona, a także fakt, że dostęp do Drednotów wymaga pojazdów. Zayne jest w stanie zebrać całą (choć jedynie szkieletową) załogę zastępczą.

To plan którego Zayne nigdy by nawet zapewne nie rozważył gdyby nie wiedział jak wyglądała katastrofa na Jebble. Cassus Fett i jego współpracownicy z pewnością wiedzieli, że coś strasznego wydarzyło się na Jebble, coś związanego z Mocą przemieniało wszystkich wokół w Rakghoule. Wiadomości i plotki rozprzestrzeniają się wśród Mando'ade stosunkowo szybko, coś na czym Zayne oparł się tutaj - choć nigdy nie powiedzieliśmy "Rakghoul" w tej historii, Mandalorianie będą ewakuować się swoimi statkami i odkładać zadawanie pytań na później jeszcze przez jakiś czas.

Ciekawostki:
• Tak, to naprawdę Valius Ying, niefortunny kapitan Oroko z "Początku" i w #6 aresztowany przez Jedi w scenie wspomnieniowej na pokładzie Reciprocity. Ustaliliśmy, że był piratem - widocznie udało mu się wyjść z aresztu gdzieś pomiędzy tą sceną a tamtą. Byłby bezpieczniejszy w więzieniu!

• Gummig był śmiesznym małym facetem do wprowadzenie. Pośród Neo-Konkwistadorów tez muszą być zadania administracyjne których Ci nie powierzyliby niewolnikom. Muszą też być wojownicy którzy z powodu wieku czy słabości nie biorą już udziału w walkach. Gummig wydaje się niezbyt szczęśliwy z powodu swojej życiowej roli, byciem mandaloriańskim "gościem od galanterii"

• Tak, to jak rzeczy układają się Zayneowi jest faktycznie przerażające. Nawiązanie do #49 i jego karmy!

• Parjai był jednym z pojazdów skierowanych przez Cassusa Fetta do inwazji na Taris w #23.

• Marszałek polowy, Garon Borm jest Togruta, jak można zobaczyć patrząc na jego nietypowy hełm. Nie pytajcie mnie jak się taki hełm zakłada!

• Karma odegrała się na Zaynie na mostku. Szansa dwa do trzech jest i tak większa niż ta którą miał Demagol!

• Zhar Lestin, instruktor na Dantooine z pierwszej gdy KOTOR w końcu dostał swoją rolę mówioną w komiksie - dokładnie 50 zeszytów po tym jak pojawił się po raz pierwszy w #4!

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: X-Yuri

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,103,342 unikalne wizyty