J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - RSR 43 - Zbiory, część 1
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

W czasach szkoły średniej poważnie planowałem karierę związaną z przestrzenią - astrofizyka, inżynieria lotnicza, coś w tym rodzaju. Kupiłem teleskop akurat na przybycie komety Halleya. Wyciągałem go każdego wieczoru i walczyłem z światłami miasta utrudniającymi obserwację.

Czego się dowiedziałem, to fakt, że gdy chodzi o astronomię, mój umysł nie jest ukształtowany w sposób wymagany by odnajdywać różne rzeczy. Przechodząc z gwiezdnych map do nieba, często występują jakieś transpozycję - a gdy mam założony zły obiektyw, mamy kolejną transpozycję. Nigdy nie mogłem nic znaleźć. I wtedy Challenger eksplodował a kometa Halleya okazała się być wielkim zerem... oznacza to, że gdy poszedłem do koledżu, moje ambicje w tym kierunki znikły. Niemalże oblany egzamin z rachunku różniczkowego był ostatnią kroplą goryczy, przez którą trafiłem do szkoły dziennikarskiej.

Dekadę później, komety Hale-Boppa i Hyakutake "mnie wezwały" - i podjąłem kolejną szansę z nowym, lepszym teleskopem. Rezultat był jednakże taki sami... a teleskop skończył na wyprzedaży garażowej. Ale pozostała mi z tego jedna rzecz - jako subskrybent magazynu Astronomicznego wygrałem konkurs na rysunek mający być na T-Shirtach dla filmu o komecie "Depp Impact" (Dzień zagłady). Tutaj wstaw swój kawał "Przeszukiwałem wszechświat i wszystko co z tego mam to ten kiepski T-Shirt!".

Film sam w sobie nie jest arcydziełem (uważam że jest lepszy niż pochodzący z tego samego okresu Armageddon) ale współpracowali oni z ekspertami by dowiedzieć się jakie warunki istnieją na komecie. Gdyby kręcili go dzisiaj, wiedzieli by więcej na ten temat - dzięki sondzie o nazwie (możliwe, że nie przypadkowo) Deep Impact która uderzyła w kometę swoim impaktorem i obserwowała rezultaty. To jasne, że komety są interesującym, ulotnymi środowiskami... i choć umieściłem kometę w jednym zeszycie Iron Mana, naprawdę chciałem w końcu opisać przygodę dziejącą się na powierzchni jakiejś.

Tak więc powstali kurzowi-nurkowieze "Zbiorów", opisując kolejna okoliczność w której żywi niewolnicy mogą być przydatniejsi niż droidy. Dodaj do siebie niską grawitację i porowatą powierzchnie komety gotową do wybuchu i otrzymasz zabawę. Dodaj do planu Zayne`a istotny problem w postaci ilości ludzi do uratowania, i zabawa robi się jeszcze ciekawsza.

Bong Dazo zapewnił naprawdę fajne wizualizację dla niektórych, wymagających ujęć.

Ciekawostki:
• Moim pierwotnym pomysłem na tytuł było "Cold Harvest", "Zimne Żniwa,", ale w ramach serii Mroczne Czasy powstawała już seria Blue Harvest. Obecny tytuł też się sprawdza.

• Uznałem, że kryształy thorilide muszą być malutkie i delikatne, łatwo się rozpadające przy zmianie otaczającego je materiału - inaczej nie byłoby powodu żeby nie skorzystać z łatwiejszej możliwości - zniszczenia komety i przeszukania szczątków. Podobnie, szczeliny powstające podczas ogrzewania są dobrym powodem by zostawiać je na ich orbitach i tam eksplorować, zamiast zaholować do jakiegoś wygodniejszego miejsca gdzie górnicy mogli by się nimi bezproblemowo zająć. W ten sposób natura otwiera dla nich komety.

• Qohn jest Nazzarem, swego rodzaju konio-głowym zwierzęciem z Ultimate Alien Anthology.

• Nawiązanie "high-end customer" zabiera nas z powrotem do "Starcia ambicji"

• Nie liczyłem nurków w pokoju przygotowawczym ani opuszczających powierzchnie komety, ale to całkiem blisko aktualnej liczby. Namalowane przez Bonga dziecko-niewolnik któremu ktoś pomaga ubrać się w strój było bardzo 'miłym' akcentem!

• Dwustronny kadr wyobraziłem sobie jako stanowiący całość kawałek, podobny do tego z zeszytu nr 3 i księżyca łotrów. Pozostawię czytelnikowi interpretację wynikających z tego kadru implikacji, ale to naprawdę fajne patrzeć na nich razem!

• I w końcu... już można było zobaczyć Gladiatora wcześniej. Gdzie? O tym następnym razem... !

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: X-Yuri

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,104,164 unikalne wizyty