J.J. Miller, Informacje i ciekawostki - RSR Wojna, część 3
 

***Komiksowi Rycerze Starej Republiki/Knights of the Old Republic - Centrum Wiedzy***
Zeszyty: TPB Inne pozycje:
Zetknięcie: 0 Początek 1, 2, 3, 4, 5, 6 Flashpoint 7, 8, 10 Powrót do domu 9 Spotkanie 11, 12 Dni strachu 13, 14, 15 Noce gniewu 16, 17, 18
Zaślepieni nienawiścią 19, 20, 21 Rycerze cierpienia 22, 23, 24
Wektor 25, 26, 27, 28 Wychwalany 29, 30 Zwrot 31
Oczyszczenie 32, 33, 34, 35 Handel przyszłością 36, 37 Wierne wykonanie 38 Starcie ambicji 39, 40, 41 Maski 42 Zbiory 43, 44 Niszczycielka 45, 46
Demon 47, 48, 49, 50 Wojna 01, 02, 03, 04, 05
#1: Początek , #2: Flashpoint,
#3: Dni strachu, noce gniewu ,
#4: Zaślepieni nienawiścią, rycerze cierpienia,
#4: Wektor , #6: Oczyszczenie ,
#7: Starcie ambicji ,
#8: Niszczycielka , #9: Demon ,
#10: Wojna
O Handbooku, O Campaign Guide
Opowiadania + ciekawostki:
Interferencja + ciekawostki
Sekretny dziennik Demagola + ciekawostki
Trudne początki + ciekawostki
Strony tekstwowe
Sylwetki twórców:
J.J Miller
Jak w przypadku wszystkich "notek z produkcji", tekst zawiera spoilery. Wpierw przeczytaj dzieło którego tekst dotyczy.

Podczas gdy w dwóch pierwszych częściach Zayne starał się po prostu "nie dać zatopić" obcując wpierw z Republiką, potem, z Mandalorianami, teraz, w obozie Dorjandera Kace'a Zayne zdaje sobie sprawę, że Mistrz Jedi jest naciągaczem tak samo jak on sam... i że jego ambicje naprawdę są spore.

Widzimy teraz, że Dorjander Kace daje nowy pogląd na temat który poruszałem już wcześniej - Mandalorianie marudzący, że republika nie walczy czysto wprowadzając do gry Jedi. Widzieliśmy argument ze strony Mandalorian w postaci Demagola - Kace stawia sprawę w o wiele sympatyczniejszy sposób, nawet jeśli on sam nie jest całościowo zbyt sympatyczny, biorąc pod uwagę jego zbrodnie. Nie ma możliwości żeby Jarael czy ktokolwiek inny przy zdrowych zmysłach podążał za Demagolem. Ale Kace i jego sprawa przyciągają zwolenników - dowiemy się więcej na ten temat w dalszych zeszytach.

Kace na pewien sposób bardziej przynależny do postaci historycznych takich jak abolicjonista John Brown i inni którzy wzięli sprawy w swoje ręce realizują swój cel - stanowi to dla Zayne'a nowe wyzwanie. Lucien Draay działał wewnątrz systemu i go podważył. Kace zamierza spowodować prawdziwy bałagan.

Kace dostarcza nam jeszcze czegoś dotychczas niewidzianego - starszego człowieka który ma wobec Zayne'a jakiś szacunek. Lucien, Karath, Morvis, Golliard... wszyscy w jakiś sposób gardzili Zaynem i jego umiejętnościami. (Carth Onasi i Malak funkcjonują bardziej jako postacie starszych-braci). Ale Kace zaczyna od założenia, że jest wartościowy i traktowania jako kogoś z kim może współpracować. To może sprawić, że zrobienie tego co planował może być dla Zayne'a trudniejsze... gdyby nie to czego już doświadczył. To jest, ponownie, trzecia szkoła którą widzi zagrożoną.

Zeszyt zaczyna się od holorozmowy - hologramy są dość osobliwe jeśli chodzi o pisanie skryptu komiksu SW i wymagają specjalnego traktowania. Rzeczy które czytelnicy widza jako hologramy są normalnie rysowane i dopiero wtedy przez osoby odpowiedzialne za kolory przerabiane - dzięki temu widzimy które elementy są hologramami a które nie.

Ten zeszyt zawiera tez pierwsze pojawienie się sprzymierzeńca Zayne'a z poprzednich historii - Grypha. Teraz, w połowie historii powinno być widać, że nasza intencja było zobaczenie czy Zayne się utopi czy zacznie sam pływać (znów ta metafora z wodą). Jeśli Gryph ma być mistrzem Zayne'a jako łotrzyka, w pewnym sensie, ta przygoda jest odpowiednikiem prób Jedi Zayne'a. To coś co musi zrobić samodzielnie. Miejmy nadzieje, że będzie miał więcej szczęścia niż na Roque Moon!

Ciekawostki:
• The Derapha, należąca do sojuszników Republiki, wygląda mocno jak pojazd z Wielkich Wojen Sith (Jak Gladiator z #44). Sensownym wydaje się to, że zewnętrzne światy będą używać starszego ekwipunku którego nadwyżki sprzedaje im Republika.

• Statek nazwany jest po Daraphie, największym mieście na Phaedzie. Statku marynarki US także nazywane są od miast.

• Nie, to pośród tych kopalń to nie jest, jak ktoś spytał, dok kosmiczny ze Star Treka - przynajmniej nie dopóki nie dodadzą systemów satelitarnych!

• Pierwszy raz Goodvalor's Little Bivoli widzieliśmy w #47. Jak widać, nieźle sobie radzą!

• A stolik nr siedemnaście powinien mieć pewne znaczenie dla czytelników #50

• Minister obrony naciskający na Jedi by włączyli się do wojny to element który nawiązuje do stron tekstowych z drugiego roku serii.

• Essien, Halthor i Phaeda tworzą prosta linie do Dantooine, oceniając po tym gdzie są w SW Atlasie oraz wg mojego rozumienia sektorów.

• Ujęcie na akademie jest inspirowane bezpośrednio pierwszą grą KOTOR.

• Jak niektórzy fani z sokolim wzrokiem zauważą, styl wymawiania słowa "Dreadnought" zmienił się od czasów początków serii i Campaign Guide'a.

• Dostajemy rożne dzikie zwierzątka w tym zeszycie od drugiej do ostatniej strony. Dodajemy więcej gatunków niż Ekspedycja Galapagos!

• Członkowie załogi zaskoczeni oryginalnością planu ucieczki Morvisa najwyraźniej nie czytali #17. Hey, przynajmniej on pamiętał...

• Teraz już wiemy czemu Dashadowie noszą kaptury. Na ich planecie nie ma konkursów piękności!

Autor: John Jackson Miller
Tłumaczenie: X-Yuri

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,244,053 unikalne wizyty